23.09.2020 08:21
Home Tags Mesi

Tag: mesi

Su lmet e paprincipta të Krastës (Berishës-Metës) ndaj ambasadores Yuri Kim dhe përgjigja “lapidare”...

Si me Mustafa Nanon, Adi Krasta ka tentuar të “peshkojë” ish-ambasadorin amerikan në Tiranë, Alexandër Arvizu, për të su lmuar kolegen e tij aktuale...

Përgjigje “diplomatike” e këshilltarit të Ramës për Bashën: I publikon videon ku kreu i...

Endri Fuga, këshilltari i kryeministrit Edi Rama i kakthyer përgjigje akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha, i cili deklaroi më herët se Rama...

Javën e ardhshme skema për rritjen masive të pagave të mjekëve e infermierëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qeveria bëri realitet zerimin e tatimfitimit dhe të TVSH-së për biznesin e vogël si asnjë vend në rajon,...

Këngëtari në zi/ Getoar Selimi i jep lamtumirën personit të afërt të familjes!

Një ditë e trishtë duket të jetë kjo e sotmja për familjen e Getoar Selimit, i cili ka lajmëruar nëpërmjet një Instastory se ka...

Plani i ri i BE-së: Emigrantët dhe azilkërkuesit do të zhvendosen ose do të...

Për Bashkimin Evropian “është koha të përballemi me sfidën e menaxhimit të migracionit, për të gjetur ekuilibrin e duhur midis përgjegjësisë dhe solidaritetit”, –...

Rikthimi i masave anti-Covid, britanikët dynden nëpër PUB-e për ‘herë të fundit

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson shpalli disa masa të reja anti-Covid në vend që do të zgjasin për 6 muaj dhe mes...

Rudiger pritet të largohet nga Chelsea

Gjermani nuk pati sezone të mira në ndeshjet e fundit Mbrojtësi gjerman Antonio Rudiger do të largohet nga Chelsea para se të përfundojë afati...

Danimarka dhuron për Shqipërisë 30 ventilatorë për pacientët me COVID-19

Danimarka i ka dhuruar Shqipërisë 30 ventilatorë për pacientët e prekur me COVID-19 që po luftojnë me jetën. Rene Dinesen, Ambasadori i Danimarkës në...

Këngëtari Capital T takim me Veliaj, ja çfarë shkruan pas takimit

Reperi i njohur Capital T ka takuar ditën e djeshme kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.Ky i fundit e ka pritur në zyrë Capitalin, i...

Çudit ylli hollivudian Sharon Stone, ky është aktori që më ka puthur më mirë

Aktorja e famshme hollivudiane, Sharon Stone ka thënë se në karrierën e saj 40-vjeçare, Robert De Niro ka qenë aktori që ka puthur më...