12.08.2020 11:44
Home Tags Merkato

Tag: merkato

De Ligt do të mungojë tre muaj, sot bëhet operacion

Qendërmbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt, do ta bëjë shpatullën operacion gjatë të martës në Romë. Shkaku i këtij operacioni, ai do ta ketë...

Modelja kujton të shkuarën e hidhur: Kalova kanalin e Otrantos në mënyrë të paligjshme

Rike Roçi, një nga vajzat më të komentuara të showbizit, përmes një postimi në rrjete sociale ka kujtuar largimin e saj nga Shqipëria drejt...

Kosovë/ Ministria e Shëndetësisë licenson nëntë laboratorë të tjerë për testet serologjike

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar të mërkurën se ka licensuar edhe nëntë laboratorë të tjerë për kryerjen e testeve serologjike për koronavirusin...

Coronavirusi/ Japonia e gatshme të mbështesë Shqipërinë për t’iu përgjigjur nevojave të institucioneve

Që prej fillimit të këtij viti e gjithë bota po përballet me COVID-19 dhe të gjitha autoritetet, qeveritë dhe institucionet janë të angazhuara në...

Gjermania regjistron rritjen më të madhe të të infektuarve me COVID-19 që prej majit

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn ka shprehur shqetësim për rritje të numrit të të infektuarve me koronavirus në këtë shtet, dhe ka bërë...

Strehimi/ Shtyhet afati i dorëzimit të dokumentacionit për fazën e dytë të kredisë së...

Në kuadër të masave të marra nga bashkia e Tiranës për kapërcimin e situatës së krijuar nga COVID-19, Këshilli Bashkiak ka vendosur shtyrjen e...

Trump: Do të blejmë 100 milionë doza të vaksinës së koronavirusit

Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se qeveria amerikane do të binte 100 milionë doza të vaksinës eksperimentale të koronavirusit nga firma farmaceutike ”Moderna”, që...

Doktor “zjarri” i shkruan vetes në Whatsapp dhe denoncon problemin

Me rritjen e temperaturave, Partia Demokratike ia ka dorëzuar çelësat e (dez)informimit, “doktorit” piroman, që thotë se ka diplomë në mjekësi por nuk e...

Zgjidh një vajzë dhe zbulo gjëra befasuese për personalitetin tënd

Njerëzit shpesh i njohin të tjerët më mirë sesa veten! Testet psikologjike janë një mënyrë efektive për të njohur veten. Njohja e personalitetit tuaj...

Rruga e Lumit të Vlorës një tjetër vepër që po bëhet realitet/ Asfaltohet segmenti...

Punimet në kantierin e rrugës së Lumit të Vlorës vijojnë në asfaltimin e segmentit Gjorm-Ura e Laskos. Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka...