28.10.2021 08:17
Home Tags Lulzim Basha

Tag: Lulzim Basha

Pas 10 orësh debate në Kuvend, miratohen Eurobondi, buxheti faktik dhe huaja e OSHEE!

Në Kuvend janë miratuar të gjitha projektligjet, pas 10 orë diskutimesh. Projektligj “Për eurobondin, që do të emëtohet nga ministri i Financave dhe Ekonomisë, miratimin...

Formacionet zyrtare Napoli-Bologna

Napoli do të tentojë fitoren sot ndaj Bologna për të marrë kreun e Seria A. Një fitore e Napolit do ta dërgonte në vendin...

Merkel 16 vjet kancelare e Gjermanisë, erdhi e iku me një apartament/ “Basha të...

Analisti i njohur Ilir Yzeiri, u shpreh se Lulzim Basha duhet të na e tregojë njëherë si ka arritur të blejë dy vila. “Nuk ka...

Deputeti i qyfyreve shkon në Kuvend me dhuratë për Ministren, ndalohet nga Garda

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi teksa ka folur sot në Kuvend ku ka ngritur shqetësimit për zonën e tij në foltoren e Kuvendit. Edhe këtë...

Kthehen në biblioteka lëvizëse makinat e konfiskuara nga organizatat e krimit

Makina të konfiskuara nga organizatat e krimit të organizuar po i kthehen komunitetit në formën e bibliotekave lëvizëse. Këtë e ka bërë të ditur, Ministria...

Në 2021 u sekuestruan mbi 18 milionë euro asete kriminale

Sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Brendshme, Elena Pici deklaroi sot se, vetëm gjatë 9-mujorit të parë të viti 2021 janë sekuestruar mbi 18...

“Kush nuk justifikon pasurinë, ia merr shteti”/ Mali i Zi, dorë të hekurt anti-korrupsion!

Qeveria malazeze prezantoi një projektligj të ri për origjinën e pasurisë. Nëse ai miratohet, atëherë do të bëjë të mundur edhe zbardhjen e rasteve...

Bënë foto me tre gishta lart, Miss Shqipëria dhe Miss Kosova akuzojnë për manipulim...

Ditën e djeshme u mësua se përfaqësuesja e Serbisë në konkursin “Miss Intercontinental”, Valentina Petrovic, është tërhequr nga gara, sepse bëri foto me simbolin...

Helmimi në Krujë/ ISHP zbulon rezultatet e analizave: Kemi të bëjmë me epidemi hidrike....

Përmes një prononcimi për mediat nëndrejtori i ISHP-së Dritan Ulqinaku bëri me dije se analizat kanë treguar se helmimi i rreth 600 qytetarëve në...

Shtohen infektimet dhe vdekjet nga Covid në Shqipëri: 591 raste të reja dhe 9...

Nga 3,664 testime të kryera, në Shqipëri kanë rezultuar pozitivë me Covid 591 qytetarë. Janë këto të dhënat e 24 orëve të fundit nga Ministria...