01.12.2021 04:36
Home Tags Lexo.al

Tag: Lexo.al

Dita Botërore e HIV AIDS, Manastirliu: Garantuam trajtimin pavarësisht pandemisë, i rëndësishëm vaksinimi me...

01 Dhjetor, Tiranë- Në Ditën Ndërkombëtare të HIV/AIDS, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka bërë me dije se trajtimi për këtë...

Zarfe me para në këmbim të votës në Dibër/ Dënohen me burg dy eksponentët...

GJKKO ka dënuar me nga 1 vit burg Albjon Çeku dhe Denis Xholin,të cilët akuzohen për veprën penale “Korrupsion aktiv në zgjedhje” kryer në...

Drejtuesi i Barçës jep lajmin e madh dhe paralajmëron: Duhet të bëjmë kujdes për…

Ferran Reverter, drejtori ekzekutiv i Barcelona-s, ka folur gjatë konferencës për shtyp të organizuar për Espai Barça, projekti që përfshin modifikime të Camp Nou...

112 vjetori i Shkollës Normale/ Ministrja Kushi: Objektivi ynë, përgatitja e mësuesve cilësor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi mori pjesë sot në ceremoninë përkujtimore të Shkollës Normale të Elbasanit, që mban emrin Shkolla e Mesme...

Asnjë humbje jete nga COVID-19 në Kosovë/ Ja sa raste të reja janë shënuar...

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, koronavirusi nuk ka shënuar asnjë viktimë. Ndërkohë, si rezultat i 1.398 testimeve, 8 qytetarë kanë rezultuar pozitivë...

Frrok Çupi: Berisha do arrestohet nga SPAK 3 ditë përpara 11 Dhjetorit, kam informacionet...

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm ka deklaruar se ka informacione se ish-kryeministri Sali Berisha do të ndalohet nga SPAK, tre ditë përpara Kuvendit...

Fati nuk do të jetë me këto shenja në vitin 2022 dhe përgjegjës është...

Ashtu siç disa shenjave do t'u buzëqeshi fati këtë vit që vjen, nuk mund të themi të njëjtën gjë për disa shenja të tjera....

“Petit Futé”: Arsyet e suksesit të boom-it të turizmit mjekësor në Shqipëri

Revista franceze “Petit Futé” i ka kushtuar një shkrim turizmit mjekësor në Shqipëri, duke e konsideruar vendin tonë si një nga destinacionet që ofron...

Kur rrjeti iu kthye kundër, miqtë i treguan Beatrixës se e mbështesin edhe në...

Afrimiteti mes Donald Veshaj dhe Beatrix Ramosaj ka bërë ‘lëmsh rrjetin’. Ndonëse në thelb, askujt nuk mund t’i drejtohet gishti si “fajtor”, ka patur...

Komisioni i Venecias: Shtyrja e afatit të veting-ut në përputhje me standardet

Komisioni Venecias i dërgoi Kuvendit të Shqipërisë opinionin paraprak pas dërgimit të disa pyetje që lidhen me ndryshimin kushtetues për zgjatjen e afatin të...