26.01.2021 07:43
Home Tags Lexo.al

Tag: Lexo.al

Ish-kryeministri rumun nën akuzën për ryshfet prej 800,000 dollarësh (Basha zhduku 230 milion USD...

Prokurorët akuzuan të hënën ish-kryeministrin e Rumanisë Calin Popescu-Tariceanu për “kërkim dhe marrje indirekte të të mirave materiale me vlerë 800,000 dollarë” nga një...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 8 fluturime të konfirmuara për të mërkurën

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës konfirmoi 8 fluturime për ditën e mërkurë, 27 janar 2021. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të...

Peleshi nga Konvaleshenca në Durrës: Mbështetje me mjete e rezerva ushqimore për çdo bashki...

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi sot se do vazhdojë mbështetja e shtabeve të bashkive që kanë probleme me përmbytjet për shkak të reshjeve...

Do të përjetoni 1 ndarje të pakthyeshme/ Astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

Dashi Do beni nje investim ne lidhje me punen dhe ceshtje te jetes personale te cilat deri tani nuk i kishit bere dhe as...

Melisa i vendos kushte konkurentit: Nuk dal më me ty nëse…

Sot u transmetua një takim i veçantë mes Melisës dhe Andit në “Për’Puthen”. Dyshja dukeshin mjaft të lirshëm pranë njëri tjetrit dhe kjo dukej...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Braçe: Çdo qelizë e PS në organizim është efektive

Zv.kryeministri Erion Braçe në një intervistë për Report Tv ka folur lidhur me zgjedhjet e 25 prillit dhe objektivin e PS për të marrë...

Anthony Fauci më i paguari i qeverisë në SHBA, paga e tij më e...

Anthony Fauci është punonjësi më i paguar i qeverisë në SHBA, duke tejkaluar edhe vetë presidentin. Sipas ‘Forbes’, duke cituar të dhënat e fundit...

Barcelona konfirmon datën e re për zgjedhjet presidenciale

Radioja katalanase RAC1 raporton se zgjedhjet për president të klubit të Barcelonës do të mbahen më 7 mars dhe do të ketë votim postar...

Bashkëqeverisja/ Shalsi: Kapitull i ri në marrëdhënien e qeverisë me sipërmarrjen

Platforma e bashkëqeverisjes ka sjellë gjithnjë e më afër vëmendjen e qeverisë ndaj çështjeve dhe poblemeve të biznesit. Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e...

Dosja “Ndraghetta”. Fakti shqiptar, që Prokuroria Italiane nuk e konsideron as thashethem

Për opozitën është megaskandali i radhës, i ngjashëm me atë të 1.400 kontenierëve me armë kimike të depozituara në Shqipëri që u provua vite...