05.12.2021 11:21
Home Tags Lee Ross

Tag: Lee Ross

Berisha Foltore “online” me shqiptarët në SHBA, Çim Peka i hipën avionit dhe niset...

POLITIKË Berisha Foltore “online” me shqiptarët në SHBA, Çim Peka i hipën avionit dhe niset për në Amerikë 05/12/2021, 10:25 0 Gazetari Çim Peka, që drejton Syri Tv,...

40 mijë persona marshojnë në Vjenë kundër masave anti-Covid

Dhjetëra-mijëra persona kanë protestuar në disa shtete evropiane, duke kundërshtuar kufizimet e vendosura pas rritjes së rasteve me sëmundjen COVID-19. Mbi 40,000 persona protestuan në...

“E vërteta kundër iluzioneve”, deputeti i PD ironizon mbështetësit e Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka reaguar për Kuvendin Kombëtar që Sali Berisha ka thirrur në datën 11 dhjetor. Përmes një postimi...

Rusi, si u mund epidemia në kulmin e Luftës së Dytë Botërore!?

Në verën e vitit 1942, Ushtria e Kuqe po tërhiqej në Stalingrad (tani Volgograd) pas luftimeve të ashpra. Në këtë moment kritik, ajo u...

‘Rrugorja’ heq 30 patenta dhe vendos 252 gjoba në Rrugën e Arbrit

Gjatë dy ditëve të fundit në Rrugën e Arbrit janë pezulluar 30 patenta ndërsa janë ndëshkuar me gjobë 252 shoferë. 141 prej tyre janë...

Varianti i ri i Covid, studiuesit kanë zbuluar diçka të çuditshme

Varianti Omicron i virusit që shkakton COVID-19 ka gjasa të ketë fituar të paktën një nga mutacionet e tij duke marrë një pjesë të...

Tre shenjat e horoskopit që do të kenë një muaj të vështirë këtë dhjetor

Dhjetori është një muaj kompleks. Ne priremi të mendojmë shumë dhe performojmë pak. Mund të kapemi lehtësisht nga ndjenja e errësirës dhe mendimeve negative, madje...

Fenomeni Merkel, arkitekte e kompromisit dhe menaxhuese e krizave

Forcat e armatosura gjermane e përshëndetën të enjten (02.12.2021) Angela Merkelin me vlerësimin më të lartë ushtarak gjerman për personat civilë: me një paradë...

Plas sherri në emision! Konkurrentet shqiptare rrihen me grushte me njëra-tjetrën

Një incident ka ndodhur në shown televiziv “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet janë rrahur me njëra tjetrën. Ina dhe Albana, të...

‘S’mund të bënim më keq se kaq’, Mourinho pranon humbjen

Roma humbi në shtëpi ndaj Interit me rezultatin 0-3. Në përfunim të sfidës ka folur dhe trajneri i verdhekuqve, Zhose Murinjo. Për kanalin zyrtar të...