21.10.2020 09:20
Home Tags Lajmi i fundit

Tag: lajmi i fundit

Covid-19/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronavirus(SHIFRAT)

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Skënder Brataj: Ilaçet më efektive sot janë antibiotikët, receta nga mjeku. Kur teshtijmë nxjerrim...

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, i ftuar në “ABC-ja e mëngjesit” foli për situatën e COVID-19, rritjen e rasteve të reja si edhe...

Braçe publikon foton krahasuese dhe “thumbon” Metën: Dje në të njëjtën kohë në Itali,...

Zv.kryeministri Erion Braçe publikon një një foto që tregon Papën në Vatikan dhe kryeministrin italian Conte që gjatë takimeve publike mbajnë maskë, ndërsa në...

​Si ndikon gjumi i ditës në trupin tuaj?

A pushoni shpesh gjatë ditës? Nëse përgjigjja është po, mbase duhet të mendoni për sa kohë flini dhe si ndikon në trupin tuaj. Sipas...

Moti sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta. Sipas Meteoalb, sot temperaturat...

Nëse Messi luan si sonte, s’mund të ankohem më”, Koeman i kënaqur me kapitenin...

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, është shprehur i lumtur me paraqitjen e Lionel Messit të martën në Ligën e Kampionëve, pasi superylli argjentinas i...

Shenjat me fat për sot

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...

Rama publikon shifrat: Rezultate të mbështetjes financiare gati trefish nga qeveria, Mbështetja financiare u...

Kryeministri Edi Rama në profilin e tij ka shpërndarë një garfik ku tregon se gjatë qeverisjes së tij është rritur mbështetja për fermerët. Në...

Taskforca antiCovid/ AKU 270 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin

Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit kanë kryer gjatë ditës së sotme 270 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin edhe si pjesë...

“Çdokush duhet të krenohet me të”, ish-deputetja serbe habit me deklaratën e papritur për...

Ish-deputetja serbe, Rada Trajkoviç i ka habitur të gjithë së fundmi me një reagim për këngëtaren shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Përmes një...