21.10.2020 10:06
Home Tags Kosova

Tag: Kosova

Mësohet data kur Hazard do të rikthehet në fushë

Eden Hazard nuk do të rikthehet në fushë deri në nëntor, pasi ende nuk është riaftësuar plotësisht nga lëndimi në këmbën e djathtë. Ajo...

Manastirliu publikon videomesazhin e Prof. Perlat Kapisyzi: Virusi ka pësuar mutacion duke e bërë...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në rubrikën e pyetjeve të ngritura nga qytetarët për agresivitetin e virusit, ka publikuar videomesazhin e...

Mjeshtra të dialogut/ Këto janë 3 shenjat më të zgjuara të horoskopit

Akrepi Ndonjëherë Akrepi duket se është plotësisht i larguar nga problemet, por në të vërtetë duke qenë një shenjë shumë analitike dhe vëzhguese, ai ka...

Skënder Brataj: Ilaçet më efektive sot janë antibiotikët, receta nga mjeku. Kur teshtijmë nxjerrim...

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, i ftuar në “ABC-ja e mëngjesit” foli për situatën e COVID-19, rritjen e rasteve të reja si edhe...

‘I ka kthyer gjithë shqiptarët në “Nderi i Kombit”’/ Klosi kritika Metës: Jep dekorata...

Prej disa ditësh politika, qytetarët dhe mediat në Shqipëri ziejnë nga debati që ka shkaktuar dhënia e shtetësive dhe deklaratave pa kriter nga ana...

​Si ndikon gjumi i ditës në trupin tuaj?

A pushoni shpesh gjatë ditës? Nëse përgjigjja është po, mbase duhet të mendoni për sa kohë flini dhe si ndikon në trupin tuaj. Sipas...

Covid-19/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronavirus(SHIFRAT)

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Moti sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta. Sipas Meteoalb, sot temperaturat...

Nëse Messi luan si sonte, s’mund të ankohem më”, Koeman i kënaqur me kapitenin...

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, është shprehur i lumtur me paraqitjen e Lionel Messit të martën në Ligën e Kampionëve, pasi superylli argjentinas i...

Shenjat me fat për sot

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...