28.10.2021 05:06
Home Tags Joe Biden

Tag: Joe Biden

Çfarë ndodhi? Vendimi i fundit i “Netflix” rreth Princeshës Diana revolton Princin William

Intervista e bujshme e Princeshës Diana me Martin Bashir në vitin 1995, do të jetë pjesë e sezonit të ardhshëm të “The Crown”, që...

Ngjarje e rëndë/ Ndërron jetë nga Covidi një vajzë 17-vjeçare në MV

Një 17-vjeçare në Maqedoninë e Veriut ka humbur betejën me virusin SarsCov2(Covid -19), duke ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmi është konfirmuar nga Ministria...

Sokol Olldashin? Ahmetaj: Atë që merrte vesh e vratë, mbajtët këta që lirojnë kriminelë...

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj, ka pasur një debat të fortë sot me Opozitën, pas akuzave të kësaj të fundit, për buxhetin dhe borxhin e Shqipërisë....

U përjashtua me arsyen se pati konfrontim fizik me Hysenin, ky i fundit tregon...

Në puntatën e kaluar të Për’puthen Prime u diskutua një sekuencë që kishte ndodhur midis Hysen Ramaj (Bushi) dhe Bruno Shemshos. Hyseni ishte revoltuar,...

Kim Jong Un ka humbur 20 kg, nuk ka probleme shëndetësore

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka humbur rreth 20 kilogramë, beson agjencia e spiunazhit të Koresë së Jugut, dhe hodhi poshtë...

“Jeni duke luajtur me zjarrin, bëni kujdes!” Astrologu i njohur paralajmëron këtë shenjë

Horoskopi nga astrologu italian Branko për 29 tetor 2021: zbuloni si do të jetë dita e mërkurë sipas yjeve: Horoskopi Branko, Dashi: Jeni duke luajtur...

Mbi 3 milionë vaksina antiCOVID brenda dhjetorit

Komisioni për Ekonominë dhe Financat nën drejtimin e kryetarit Eduard Shalsi miratoi kalendarin e veçantë për shqyrtimin e projektligjit “Për buxhetin e vitit 2022”,...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 21 komuna shkojnë në balotazh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) të enjten ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare për zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë. Sipas këtyre rezultateve,...

Xavi Hernández arrin marrëveshje me Barçën, ja emrat e stafit të tij

Siç ka mësuar katalanasja “Sport”, nga burime pranë negociatave, Xavi Hernández dhe Barcelona kanë arritur tashmë një marrëveshje që ish-lojtari blaugrana të ulet në...

Përhapja e Covid, Sllovenia ashpërson rregullat në shkolla

Rritja e numrit të rasteve ditore me Covid në Slloveni, ka bërë që qeveria të marrë masa shtesë sidomos në shkolla. Mediat e huaja...