13.07.2020 01:21
Home Tags Itali

Tag: itali

Virusi nuk është rrenë (si u kthye Shkëlzeni në jetë në spitalin e Zürichut)

Të dielën gazeta zvicerane «NZZ am Sonntag» ka botuar një tekst për Shkëlzenin. Ai është një kosovar. Punon në aeroportin e Zürichut. Është infektuar...

Shqipëria 25 vjet në KoE: Ruçi letër Presidentit të AP

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, i ka dërguar sot një letër Presidentit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, z. Rik Daems, me...

Flet Pogba: Manchester United nuk ka kuptim pa trofe

Paul Pogba thotë se ekzistenca e Manchester United ka të bëjë me fitimin e trofeve. Me këtë, kampioni i botës më 2018 nxit të...

Ramush Haradinaj: Vlerësoj gatishmërinë e Thaçit për të shkuar në Hagë

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se e vlerëson lartë gatishmërinë e Presidentit Hashim Thaçi që t’i përgjigjet...

Task- Forca anti-COVID vijon kontrollet edhe në fundjavë, gjoba për 2 bar-kafe dhe 3...

Task- Forca anti-COVID ka vijuar punën në tërren 24 orë në 7 ditë të javës për kontrollin dhe monitrorimin e zbatimit të masave dhe...

Shenjat e horoskopit që kanë cilësi të veçanta

Shenjat e mëposhtme të horoskopit, njihen për cilësi të veçanta dhe të talentuara. Njihuni me ta: LUANI Nëse dikush është në gjendje që ta tërheqë lehtë vëmendjen...

Ministrja Manastirliu i është drejtuar me një mesazh qytetarëve për të respektuar masat

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i është drejtuar me një mesazh qytetarëve për të respektuar masat anti-Covid 19, veçanërisht në mjedise të mbyllura apo...

Gonzales: Fondi i Rimëkëmbjes të jetë përparësia e BE-së

Sot është një mundësi e mirë për t’u përgatitur për samitin e kësaj fundjave, ku pritet një vendim i liderëve të BE-së mbi buxhetin...

Shumë vite para famës, publikohet foto e rrallë e Adelina Tahirit

Këngëtarja Adelina Tahiri është tërhequr prej kohësh prej muzikës dhe tashmë shumë rrallë publikon ndonjë projekt të ri muzikor. Tashmë, ajo i është përkushtuar...

Angela, Kristin dhe Ursula: Tre gratë e mençura që po e shpëtojnë Evropën

Nga Catherine Chatignoux Paris – Kush qëndronte pas hartimit të një plani të madh të rimëkëmbjes ekonomike, të bazuar tek solidariteti, kundër rrënimit ekonomik dhe...