05.12.2021 12:49
Home Tags Islamabad

Tag: Islamabad

Zaev siguron shumicën parlamentare, koalicion me një tjetër parti shqiptare

Partia Alterantiva ka vendosur të bëhet pjesë e qeverisë së Maqedonisë së Veriut duke iu bashkuar kështu partisë së Zoran Zaev, LSDM-së. Partia Alterntiva, që...

Metoda e re që frenon 95% përhapjen e COVID-19

Një çamçakëz antiviral i projektuar posaçërisht mund t’i shtohet kërkimit të mjeteve efektive për ndalimin dhe çrrënjosjen e pandemisë. A mund të nënkuptojë një çamçakëz...

Në 11 dhjetor nis revolucioni për rrëzimin e komunistëve dhe enveristëve

Foto e Sali Berishës me Enver Hoxhën vazhdon të shkaktojë zhurmë në rrjet. Kjo, duke qenë se deri më sot, Berisha na është shitur si...

Nga Bostoni e Stambolli, për të sjellë haxhimakulle dhe trung në Shkodër

E gjitha nisi në një rrugicë të Stambollit, në vitin 1991. Adi Alivoda, elektricist i mbetur pa punë, kishte shkuar me babain të nisnin...

Zbulohet arsyeja pse e ëma e Donaldit nuk e donte Bora Zemanin

Le t’i kthehemi historisë së Donaldit me Bora Zemanin dhe çfarë ndodhi që ata u ndanë pas një historie më shumë se dyvjeçare. Siç...

Merkel mesazh qytetarëve gjermanë: Merreni seriozisht këtë virus të pabesë

Në video-mesazhin e saj të fundit si kancelare, Angela Merkel ka bërë thirrje për solidaritet në luftën kundër përhapjes së koronavirusit dhe ka rinovuar...

Sindromi i tërheqjes nga alkooli: Shkaqet, simptomat dhe trajtimi

Sindromi i tërheqjes alkoolike, ose i abstinencës nga mungesa e alkoolit, është një test në kohë për të kuptuar gjithë problemet mendore, emocionet dhe...

Mourinho i gatshëm të kthehet në Angli, e kërkon klubi i Premier League

Vendi i Rafa Benitez tek Everton është në dyshim. Nga Anglia kanë përmendur emrin e Jose Mourinho si zëvendësues të mundshëm të spanjollit. Sipas Star, pavarësisht...

Horoskopi javor (6 – 12 dhjetor 2021)

DASHI (21.03. – 20.04.) Puna: Ju keni biseda biznesi në një atmosferë joformale, mundësisht me drekë në një restorant. Jini të hapur për negociata dhe...

Fantazmat e Luftës apo kambanat e paqes për Ballkanasit?

Piro Ahmetaj/ Kujtesë mbi pasojat e një lufte barbare të Serbisë së Millosheviçit (1991 - 1999): Siç është e njohur, në prag të 1990, BRSS u...