04.07.2020 04:01
Home Tags Historia

Tag: historia

Nuk ka postime

Pse peshqit janë shenja më romantike e horoskopit?

Gruaja e Peshqve është jashtëzakonisht romantike dhe e ndjeshme, kështu që ajo nuk ka kohën ose kufijtë e duhur për të thënë atë që...

Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë

Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 526 663 të vdekur në botë, që prej shfaqjes në Kinë në muajin dhjetor, sipas...

8 cilësitë e një gruaje të fortë

Përmes gjithë luf tës së çmendur dhe plagëve të jetës, ka disa gra që janë “mbijetuese”. Ato ndahen nga turma.Gra të thjeshta me një...

Sneijder përgatit rikthimin në fushë

Utrecht i ka bërë një ofertë holandezit Wesley Sneijder, që të luajë përsëri futboll, pasi i ka varur këpucët në gozhdë njëherë. Pak a...

Zgjedhorja, Gjiknuri flet për votimin në Parlament

Përfaqësuesi i PS-së për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri nga Vlora paralajmëroi se mund të ndryshohet sistemi zgjedhor dhe në 2021 përpara elektoratit të shkohet...

Kryebashkiaku Veliaj uron maturantët për përfundimin e provimeve: Bëhuni pjesë e demokracisë, zhvillojeni atë...

Edhe pse në një situatë aspak të zakonshme për shkak të pandemisë prej COVID-19, mijëra të rinj dhe të reja kurorëzuan suksesshëm rrugëtimin e...

Ulje temperaturash e reshje shiu na presin/ Ja si parashikohet moti për ditën e...

Dita e dielë parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, reshjet e shiut do të bëhen prezente në...

Si të rinoni lëkurën pas të 40-ve, kujdesi që ju duhet ndaj organit më...

Konsiderohet si organi më i madh i trupit, ndaj që nga këtu kujdesi për lëkurën fillon e bëhet kompleks. Dihet që gjatë viteve elasticiteti...

Pandemia në Rajon/ Maqedonia nuk i mbyll kufijtë!

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe ka bërë të ditur se kufijtë e vendit do të mbeten të hapura, pavarësisht zërave...

Maqedoni, Ahmeti: Në krye të vendit, një shqiptar!

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti tha në një intervistë për Radion Europa e Lirë, tha se kandidati i kësaj partie...