13.08.2020 02:10
Home Tags Hernandez

Tag: Hernandez

Ozil, i zhgënjyer me Arsenalin: Jeta e myslimanëve ka rëndësi

Mesfushori gjerman me origjinë turke, Mesut Ozil, është shprehur i zhgënjyer me reagimin e Arsenalit ndaj komenteve të tij për lajmet se ujgurët myslimanë...

Largohen mjekët italianë/ Ambasadori: Ky është vetëm fillimi i rrugëtimit të përbashkët në sfidën...

Ekipi i mjekëve italianë dhe i Mbrojtjes Civile kanë përfunduar sot misionin e tyre në Shqipëri, ku kanë ofruar eksperiencën e tyre për ekipet...

Nis puna për transformimin e Kopshtit Zoologjik, Veliaj: Dhuratë për fëmijët në 1 Qershorin...

Kopshti i ri Zoologjik do t’i shtohet shumë shpejt Tiranës, si një hapësirë e transformuar për argëtimin e fëmijëve. Puna për projektin ka nisur dhe...

Nis me ritme të shpejta rindërtimi i banesave individuale në Kodër Kashar/ Ahmetaj: Në...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe Nënkryetari i Bashkisë Tiranë, Arbjan Mazniku, ishin sot në shtëpinë e Selman Alukës dhe Myrteza Hykës në Kodër...

Shkolla e mesme profesionale shtetërore ‘‘Nazmi Rrushiti‘‘ e orientuar drejt tregut rajonal të punës

Në fokusin e Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë dhe Agjencisë Kombëtare të Punësimit dhe Aftësive është rritja e nivelit të kualifikimit të shkollave profesionale,...

Macron pushime me bashkëshorten në jug të Francës, fotot irritojnë ndjekësit në Twitter

Presidenti frances Emanuele Macron dhe bashkeshortja e tj Briggide po kalojnë disa ditë pushime në jug të Francës. Sipas revistës franceze “Voici”, Macron ka qenë...

Vaksina do të kushtojë 10 dollarë, Rusia e vendosur të nisë prodhimin e “Sputnik...

Pavarësisht skepticizmit perëndimor, Moska është e vendosur ta hedhë në treg vaksinën anti-COVID “Sputnik V”, të cilën e krijoi e para në botë. Kreu...

Përfundon misionin ekipi i mjekëve italianë, Ministrja Manastirliu vlerëson mbështetjen e Italisë: Do vijojnë...

Epiki i mjekëve italianë dhe i Mbrojtjes Civile kanë përfunduar sot misionin e tyre në Shqipëri, ku kanë ofruar eksperiëncën e vyer për ekipet...

Produkte shqiptare/ Pse zgjidhja për flokët dhe fytyrën tuaj është Alexandra Organic?

Në një kohë kur na ofrohet një mori produktesh, vendosemi përballë zgjedhjeve që jo rrallëherë rezultojnë të gabuara. Nëse ju ka ndodhur të eksperimentoni...

Trump iu futet amerikanëve në dush: Duhet më shumë presion për të larë flokët!

Flokët e presidentit të Shteteve të Bashkuara kanë qenë prej kohësh objektivi i satirës kundër Donald Trump. Lajmet e fundit që vijnë nga Shtetet...