07.08.2020 11:18
Home Tags Goli

Tag: goli

Studimi i ri befason mjekët: Ftohja e zakonshme mund të ndërtojë imunitet ndaj COVID-19

Një studim sugjeron që ftohja e zakonshme mund të përgatisë trupin e një personi për të luftuar COVID-19, një zbulim që ndihmon të shpjegohet...

Si të përballesh me simptomat fizike të ankthit

Përjetimi i ndjenjave negative, stresit, mërzisë apo ankthit pa dyshim që janë prezente tek çdo njeri në pjesë të caktuara të ditës apo jetës....

OKB-ja paralajmëron krizë humanitare në Liban

Agjencitë e Kombeve të Bashkuara kanë paralajmëruar për krizë humanitare në Liban, pas shpër thimit sh katërrues të së martës në Bejrut. Libani veçse...

Si rrallëherë, këngëtarja Klea Huta flet për pasiguritë gjatë shtatzënisë dhe ndryshimin e jetës...

Në fillim të muajit qershor, moderatorja Klea Huta dhe producenti Elgit Doda u bekuan me një djalë, që e pagëzuan me emrin Krid. Megjithëse...

Klubet angleze kundër rregullit të 5 zëvendësimeve, ulet edhe numri i lojtarëve në pankinë

Klubet e Premier League-s votuan kundër aprovimit të rregullit të pesë zëvendësimeve për sezonin e ardhshëm. Edicioni tjetër i kampionatit anglez do të startojë...

Platformë online/ DPSHTRR sjell për herë të parë të dhënat mbi mjetet e regjistruara...

”Open Data”, platforma online mundëson për herë të parë të dhënat statistikore mbi mjetet e regjistruara dhe lejedrejtimet në Shqipëri, si dhe për shërbimet...

Koronavirusi/ Gati dozat e para të vaksinës “made in Italy”, nga 24 gushti nis...

“Kanë mbërritur në Institutin Spallanzani dozat e para të vaksinës të bëra në Itali dhe nga 24 gusht ne jemi gati për eksperimentimin tek...

Loja “e kungulleshkave” për koalicionet parazgjedhore!

Nga ALfred Peza Më shumë se një muaj klasik pushimesh të përvitshme verore, gushti i këtij viti duket si një “retreat” i detyrueshëm, përpara nisjes...

Regjistrimi i objekteve të pronësisë industriale/ 977 kërkesa të depozituara në 6 muaj, kryeson...

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka bërë të ditur se, për periudhën 6-mujore të këtij viti janë depozituar 977 kërkesa në lidhje...

Fati yt sot/ Horoskopi, 8 gusht 2020

Dashi Jo çdo ditë mund të jetë fantastike. Nesër nuk do të ketë shumë përparim në ndonjë nga projektet tuaja kjo për shkak të...