13.07.2020 12:14
Home Tags Gjirokaster

Tag: Gjirokaster

Kishat, liria e besimit dhe përhapja e pandemisë

Bare e restorante të mbushura me klientë janë fajësuar si vatra të infeksioneve të reja me koronavirus. Fabrika të përpunimit të mishit, burgje e...

Përqafim emocionues mes Maldinit dhe Gattusos

Një përqafim i nxehtë, emocionues, mes dy miqsh që kanë fituar gjithçka dhe sidomos tani do të përballen si kundërshtarë. Napoli-Milan nisi me Gattuso...

Anglia merr vendimin për përdorimin e maskave

Mbajtja e maskave mbrojtëse në dyqane nuk do të jetë e detyrueshme në Angli. Kështu pohon ministri për kabinetin qeveritar, Michael Gove, i cili...

Bashkëshortet më të mira sipas horoskopit

Dëshironi të dini se cilat shenja të horoskopit mund të jenë bashkëshortet më të mira, bazuar nga karakteristikat e tyre? Gaforrja Gaforrja kryeson listën si...

Miliardat e fushatës së Trump

Presidenti Donald Trump dhe rivali i tij demokrat, ish-nënpresidenti Joe Biden, pritet të thyejnë rekordet e mëparshme për fonde të shpenzuara për fushatë. Megjithëse presidenti...

Imzot Frendo reagon pas qëndrimit të Turqisë për “Shën Sofinë”

Pas vendimit të qeverisë turke për ta kthyer në xhami kishën shekullore të Shën Sofisë, e cila në dekadat e fundit ka shërbyer si...

Endri, shqiptari që mori çmimin Inovacioni i vitit në ICT Awards

Specialisti Mateo Baseti, drejtor i Klinikës për Sëmundje Infektive në Xhenova, thotë se epidemia e COVID-19 në Itali ka kaluar dhe kjo mund të...

Pse epidemia e COVID-19 në Itali ka mbaruar

Specialisti Mateo Baseti, drejtor i Klinikës për Sëmundje Infektive në Xhenova, thotë se epidemia e COVID-19 në Itali ka kaluar dhe kjo mund të...

Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”

Nga Alfred Peza/ “Një dëshirë e kryetarit të opozitës, është që të zëvendësojë, Kryeministrin pas zgjedhjeve të 2021. Me një qëndrim autoritar, kërkon që të...

Si mund të instaloni IOS 14 Beta në iPhone

Apple ka prezantuar disa javë më parë versionin më të ri të sistemit operativ IOS 14 për iPhone dhe iPad. IOS 14 do të dalë...