28.10.2021 04:25
Home Tags G7

Tag: G7

Mbi 3 milionë vaksina antiCOVID brenda dhjetorit

Komisioni për Ekonominë dhe Financat nën drejtimin e kryetarit Eduard Shalsi miratoi kalendarin e veçantë për shqyrtimin e projektligjit “Për buxhetin e vitit 2022”,...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, KQZ shpall rezultatet përfundimtare, 21 komuna shkojnë në balotazh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) të enjten ka bërë shpalljen e rezultateve përfundimtare për zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë. Sipas këtyre rezultateve,...

Xavi Hernández arrin marrëveshje me Barçën, ja emrat e stafit të tij

Siç ka mësuar katalanasja “Sport”, nga burime pranë negociatave, Xavi Hernández dhe Barcelona kanë arritur tashmë një marrëveshje që ish-lojtari blaugrana të ulet në...

Përhapja e Covid, Sllovenia ashpërson rregullat në shkolla

Rritja e numrit të rasteve ditore me Covid në Slloveni, ka bërë që qeveria të marrë masa shtesë sidomos në shkolla. Mediat e huaja...

Humoristi Deda sulmon Bashën: Pa ndihmën e doktorit ti do të ishe noter i...

Deklarata e kryedemokratit Lulzim Basha ku barazonte Sali Berishën me Edi Ramën dhe Ilir Metën, ka ngjallur mjaft reagime nga mbështetësit e dyshes “Meta...

Takimi vjetor i Rrjetit Ballkanik të Agjencive të Aseteve/ Pici: Në 2021 u sekuestruan...

Tiranë - Zhvillohet takimi vjetor i rrjetit BAMIN (Rrjeti Ballkanik i Agjencive të Aseteve të Sekuestruara), me pjesëmarrjen e vendeve anëtare dhe organizmave ndërkombëtare...

16 raste të reja COVID-19 sot në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë fatmirësisht nuk është shënuar asnjë rasti me fatalitet si pasojë e koronavirusit. Gjatë kësaj periudhe janë regjistruar...

E lidhur me Beartin apo me Erik Fullanin? Jasmina sqaron të vërtetën

Jasmin Kadriu vazhdon të jetë shumë e komentuar në rrjet edhe pas daljes nga “Përputhen”. Pak kohë më parë ajo u fotografua me Beartin...

Projekti i Unazës së Madhe të Tiranës, Balluku: Kur të mbarojë, i gjithë kryeqyteti...

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha sot në Kuvend se me përfundimin e projektit të Unazë së Madhe të Tiranës, i gjithë kryeqyteti do...

Jeni burrat më të lumtur vetëm nëse jeni martuar me gratë e këtyre 3...

Është interesante se si shenja zodiakut mund të thotë aq shumë për personalitetin e dikujt. Nëse keni kohë që jeni në një lidhje dashurie...