12.04.2021 03:08
Home Tags Frida Krifca

Tag: Frida Krifca

Kandidatët e PS takim në Katundin e Ri: Mandati i tretë për të përfunduar...

Kandidatët e skuadrës së Partisë Socialiste të Durrësit Milva Ekonomi, Ana Dhamo, Arkend Balla dhe kryebashkiakja e Durrësit Emiriana Sako kanë zhvilluar një takim...

Kosovë, bilanci i Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Cilën bretkosë zgjodhët? Vendimi që morët tregon rrugën tuaj drejt suksesit dhe pasurisë

Bretkosa e pasurisë” është një simbol shumë i lashtë kinez. Shenjat popullore thonë se kjo hajmali tërheq mirëqenien financiare në shtëpi, sipas “Italia Feed”....

“Kurti s’do ketë mundësi lëvizjeje, do t’i bëhet presion për dialogun me Serbinë

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara do t’i bëjnë presion kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, që të nisë dialogun me Serbinë pa vendosur parakushte. Edhe...

Sheqeri apo kripa, kush është më e dëmshme?

Më i dëmshëm sheqeri apo kripa? Konsumi i tepruar i sheqerit dhe i kripës shoqërohet me mjaft probleme shëndetësore. Gjithmonë na këshillohet të kemi...

Beteja e fundit e vlerave dhe antivlerave

Nga Artur Ajazi Beteja elektorale e 25 Prillit, pa asnjë dyshim, do të jetë beteja e fundit mes vlerave dhe antivlerave, mes një epoke të...

COVID 19/ Johnson&Johnson nis shpërndarjen e vaksinës edhe në BE

Kompania Johnson&Johnson ka filluar shpërndarjen e vaksinave kundër COVID-19 në Bashkimin Evropian, tha Peter Liese, një ligjvënës i Parlamentit Evropian, transmeton Reuters. Shpërndarja ishte...

Ja si do të jetë dizajni i Samsung Galaxy S21 FE

Dihej që Samsung do të vinte me një pasues të Galaxy S20 FE, duke pasur parasysh kërkesen e fortë për pajisjen. Por tani sipas...

E konsideronin Princ Philipin perëndi: Fiset Vanuatu mbajnë zi për “Zotin” e tyre, nëpërmjet...

Ndërsa Britania vajton për vdekjen e Princ Philipit, atyre u bashkohet një komunitet fisnor në një ishull të Paqësorit. Për dekada të tëra, dy...

A e dini cila shenjë e horoskopit jep puthjet më pasionante?

Puthja është një ndër simbolet më të bukura të dashurisë. Është një veprim fizik aq intim , por që mbart shumë emocione. Puthja është...