05.05.2021 05:57
Home Tags Franca

Tag: Franca

Balla nga Elbasani: Shkarkimit të Metës do i shkojmë deri në fund

Nga Elbasani ku mori pjesë në ceremoninë e nderimit të dëshmorëve me rastin e 5 Majit, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant...

“Fillimi i mbarë, gjysma e punës” ja ç’kanë rezervuar yjet për javën e parë...

Dashi: Po fillon tashmë për ju një fazë rikuperimi, që do të zgjasë disa ditë. Muaji maj nuk ka nisur në mënyrën më të...

COVID 19/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

Zhvillimet në PD/ Mero Baze: Poshtërimi që po i bëhet Vangjel Dules është në...

Gazetari Mero Baze ka komentuar zhvillimet e fundit në PD, ku kanë nisur përplasjet mes demokratëve dhe aleatëve të tyre, pasi humbën në zgjedhjet...

Bujar Nishani kërkon me ngulm largimin e Bashës: Po gënjen anëtarësinë

Ndryshe nga lideri i demokratëve Lulzim Basha që foli për arritje të demokratëve në 25 Prill, ish-Presidenti Bujar Nishani, që mban njëherazi edhe postin...

Tritan Shehu ” hedh baltë” sërish mbi vaksinat: Kinezja nuk përdoret as në Afrikë

Tritan Shehu "hedh baltë" dhe akuzon sërish qeverinë për futjen dhe injektimin e vaksinave kineze te qytetarët shqiptarë. Në një postim në Facebook ai...

Ja këshilla e Zidane për lojtarët para ndeshjes me Chelsean

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është përpjekur t’i nxisë lojtarët e vet para ndeshjes së kthimit gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve kundër Chelseat,...

COVID 19/ Sa është numri i infektimeve në të gjithë botën?

Që nga fillimi i pandemisë së COVID-19, numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka kaluar shifrën 155 milionë. Sipas faqes së internetit...

Thjeshtësia fantastike e Demokracisë, që Basha e Berisha nuk duan të kuptojnë

Nga Carlo Bollino Kam një pyetje të thjeshtë fare që do të doja t’ua bëja Lulzim Bashës dhe Sali Berishës, tani që dolën humbës edhe...

Pas pandemisë/ Guvernatori Gent Sejko: Ekonomia drejt përmirësimit në tre muajt e fundit, rritja...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, po mbanë një konferencë mbi vendimmarrjen e politikës monetare, ku tha se ritmi i rimëkëmbjes është përshpejtuar...