25.10.2020 11:33
Home Tags Endrrat

Tag: endrrat

Pse qeveria suedeze rekomandon që popullata e moshuar të mos izolohet?

Derisa vendet e tjera evropiane po shtrëngojnë masat kufizuese për shkak të rritjes së numrit të njerëzve të infektuar me COVID-19, Suedia ka porositur...

Messi nuk ka shënuar gol në El Clasico që prej largimit të Ronaldos nga...

Lionel Messi e ka zgjatur rekordin negativ personal në ndeshjet e El Clasicos, pasi as të shtunën nuk ishte në gjendje të shënonte gol...

Si rrallëherë/ Elvana Gjata del për vrap me prindërit me një mesazh të rëndësishëm:...

Ndonëse këngëtarja e njohur, Elvana Gjata ka zgjedhur mos të publikojë shpesh në rrjetet sociale, së fundmi duket se ka bërë një përjashtim, teksa...

Përvjetori i 75-të i OKB-së vjen në Shqipëri me mesazh për solidaritet dhe bashkëpunim

Me rastin e përvjetorit të 75-të të Kombeve të Bashkuara, zyra e OKB-së në Shqipëri ka organizuar një sërë aktivitetesh nën motivin “Është OKB-ja...

Programi “Shkollat e Shekullit 21”, ministrja Kushi dhe ambasadori britanik në Elbasan: Synohet zhvillimi...

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka zhvilluar një vizitë në shkollën 9-vjeçare “Qamil Guranjaku” në Elbasan bashkë me ambasadori Britanik në Tiranë Duncan Norman...

Kundërshtarë të përjetshëm/ McGrergor reagon pas fitores dhe largimit të Khabib nga UFC

Khabib Nurmagomedov vijon të jetë kampion absolut i UFC. Rusi fitoi mbrëmjen e djeshme ndaj Justin Gaethje, duke çuar rekordin e tij në 29...

Nuk e prishin terezinë fare, këto janë shenjat më të qeta të horoskopit

Të qëndrosh i qetë dhe i relaksuar në situata stresuese, nuk është një detyrë e lehtë. Duhet shumë vullnet për të mbajtur presionin...

Rindërtimi në Shijak/ Drejt përfundimit kopshti nr.1 për 150 fëmijë

Procesi i Rindërtimit vijon me intensitet të lartë në Shijak. Rindërtimi i kopshtit numër 1, pjesë e institucioneve arsimore të dëmtuara nga tërmeti i...

Do të flini më shumë me 1 orë, por a do të jetë kjo...

Mesnatën e 25 tetorit ora do të ndryshojë, pasi akrepat do të lëvizin një orë para. Kjo do të thotë që të gjithë do...

COVID-19: Spanja drejt një shtetrrethimi

Spanja do t’i hapë sot rrugën vendosjes së një shtetrrethimi në disa rajone të saj, një tjetër masë drastike në një kontinent europian të...