01.12.2021 02:21
Home Tags Ditelindje

Tag: ditelindje

Ministri Peleshi takon homologun tij Gantz, Shqipëria dhe Izraeli së shpejti marrëveshje bashkëpunimi në...

Shqipëria dhe Izraeli do të nënshkruajnë një marrëveshje të re bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes. Në vijim të vizitës së tij disa ditore në Izrael,...

Varianti i ri Omicron, Manastirliu apelon për vaksinimin: Në gatishmëri të shtuar, rikalibrim i...

Tiranë, 1 Dhjetor – Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga qendra e vaksinimit të përqendruar në stadiumin “Air Albania” tha se...

Berisha, miting në rrugët e Hasit: Të rikthejmë PD në shtëpinë e lirisë

Ish-Kryeministri Sali Berisha është pritur me entuziazëm nga demokratët e Hasit, ku i pranishëm ishte dhe kryetari i kësaj dege. Berisha ka ftuar demokratët që...

Balla uron aktorin Luftar Paja në 80-vjetorin e lindjes: Je krenaria e Gorishovës, Fierit...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar në 80-vjetorin e lindjes aktorin e madh të skenës shqiptare, Luftar Paja. Përmes një...

Sassoli: BE pa Shqipërinë e Ballkanin Perëndimor, ka një boshllëk të madh

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, u takua sot në Bruksel me Presidentin e Parlamentit Evropian, z. David Maria Sassoli. Vizita e znj. Nikolla...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë ishte...

Të dhënat nga Izraeli: Vaksina Pfizer është 90% efektive kundër variantit Omicron

Sipas të dhënave nga Izraeli, vaksina Pfizer është 90% efektive kundër variantit Omicron. Varianti Omicron u zbulua për herë të parë në Botsvana, dhe...

As Berisha, dhe as Basha

Nga Artur Ajazi Po të analizosh me kujdes figurën dhe “kontributin” e Sali Berishës, dhe ta krahasosh atë, me emrin, figurën dhe kontributin e Lulzim...

Varhelyi : Do të lidhim të gjitha kryeqytetet e Ballkanit me rrugë dhe hekurudha...

Komisioni Europian ka prezantuar një paketë globale investimesh të quajtur “Global gateway” që synon të mobilizojë një financim prej 300 miliard eurosh për projekte...

Adriana Matoshi përfundon operacionin, del rezultati për largimin e tumorit në tru

Aktorja dhe deputetja, Adriana Matoshi, ka përfunduar me sukses operacionit që i ishte nënshtruar për largimin e tumorit në tru.Lajmin e gëzuar e kanë...