28.10.2021 05:38
Home Tags Cornwall

Tag: Cornwall

Edi Rama tregon kur do të hapet kantieri i Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës

Më 28 nëntor do të hapet kantieri i Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës. Lajmin e bën të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në...

Publikohet harta: Cilat janë vendet më të rrezikuara nga COVID në Europë?

“Politico” shkruan se Europa është tashmë në mëshirën e valës së katërt të pandemisë së koronavirusit, pasi janë të pakta vendet në Kontinentin e...

Presin binjakë, Cristiano Ronaldo dhe Georgina ndajnë lajmin e bukur (foto)

Para pak, ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ka ndarë lajmin se do të bëhet baba për herë të 4. “I lumtur t’ju lajmëroj se...

Çfarë ndodhi? Vendimi i fundit i “Netflix” rreth Princeshës Diana revolton Princin William

Intervista e bujshme e Princeshës Diana me Martin Bashir në vitin 1995, do të jetë pjesë e sezonit të ardhshëm të “The Crown”, që...

Ngjarje e rëndë/ Ndërron jetë nga Covidi një vajzë 17-vjeçare në MV

Një 17-vjeçare në Maqedoninë e Veriut ka humbur betejën me virusin SarsCov2(Covid -19), duke ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmi është konfirmuar nga Ministria...

Sokol Olldashin? Ahmetaj: Atë që merrte vesh e vratë, mbajtët këta që lirojnë kriminelë...

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj, ka pasur një debat të fortë sot me Opozitën, pas akuzave të kësaj të fundit, për buxhetin dhe borxhin e Shqipërisë....

U përjashtua me arsyen se pati konfrontim fizik me Hysenin, ky i fundit tregon...

Në puntatën e kaluar të Për’puthen Prime u diskutua një sekuencë që kishte ndodhur midis Hysen Ramaj (Bushi) dhe Bruno Shemshos. Hyseni ishte revoltuar,...

Kim Jong Un ka humbur 20 kg, nuk ka probleme shëndetësore

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka humbur rreth 20 kilogramë, beson agjencia e spiunazhit të Koresë së Jugut, dhe hodhi poshtë...

“Jeni duke luajtur me zjarrin, bëni kujdes!” Astrologu i njohur paralajmëron këtë shenjë

Horoskopi nga astrologu italian Branko për 29 tetor 2021: zbuloni si do të jetë dita e mërkurë sipas yjeve: Horoskopi Branko, Dashi: Jeni duke luajtur...

Mbi 3 milionë vaksina antiCOVID brenda dhjetorit

Komisioni për Ekonominë dhe Financat nën drejtimin e kryetarit Eduard Shalsi miratoi kalendarin e veçantë për shqyrtimin e projektligjit “Për buxhetin e vitit 2022”,...