07.08.2020 10:40
Home Tags çifti

Tag: çifti

‘Profesori’ jep lajmin e trishtë për të gjithë, ‘La casa de papel’

Nuk do të ketë një sezon të gjashtë të serialit "La Casa de Papel", me sezonin e pestë që ka nisur xhirimet dhe do...

MSH tjetër apel qytetarëve: Respektoni këto tre rregulla të normalitetit të ri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë apel për respektimin e masave në normalitetin e ri për t’u mbrojtur nga koronavirusi.Ajo kërkon të mbahet distanca, maska...

Mali i Tomorit mes turizmit dhe shenjtërisë

Mali i Tomorit, me një lartësi 2416 metra mbi nivelin e detit është një destinacion turistik për adhuruesit e aventurës, vëzhgimit dhe patjetër edhe...

Radhimë, bëri sherr me babain, djali thyen xhamat e makinës

Një sherr mes babait dhe djalit, ka përfunduar me hakmarrjen e këtij të fundit dhe prangosjen e të dyve.Ngjarja është shënuar në Radhimë të...

Rikthehet Champions, Reali dhe Juvja me misionin përmbysje

Magjia e Champions League rikthehet sonte në mbrëmje me misionin përmbysje për Real Madrid dhe Juventus. Në Angli pritet spektakël dhe “luftë” e fortë...

Ndeshja ndaj City, përplasen Bale dhe Zidane

Mosgrumbullimi i Gareth Bale për kthimin e 1/8 finale të Champions-it me Manchester City shkaktoi shumë zhurmë te “Los Blancos”. Sidoqoftë, ishte Zinedine Zidane,...

Ruli e ka kuptuar (vonë, po më mirë vonë se kurrë)

Nga Skënder Minxhozi/ Kur në 1 shtator 2005 Fatos Nano dha dorëheqjen nga kryetar i Partisë Socialiste, askujt në PS nuk i filluan dhimbjet e...

Ylli Ndroqi dhe një turk ishin pritës të heroinës

Episodi që e vendos në vështirësi Ylli Ndroqin ka lidhje me identitetin e tij të mëhershëm, konkretisht Xhemal Pasmaciu për të cilin interpol Ankaraja...

Studimi: Disa njerëz kanë imunitet të natyrshëm ndaj COVID 19

Një studim sugjeron që ftohja e zakonshme mund të përgatisë trupin e një personi për të luftuar COVID-19, një zbulim që ndihmon të shpjegohet...

Maska me detyrim edhe jashtë

Gjithnjë e më shumë qytete dhe rajone po insistojnë që njerëzit të mbajnë maska jo vetëm në mjedise të mbyllura, por edhe jashtë. Mjaft...