05.06.2020 06:08
Home Tags Berisha

Tag: Berisha

Identifikimi biometrik, Gjiknuri: Teknologjinë në zgjedhje e financon qeveria shqiptare, jo BE. Kemi një...

Bashkëkryetari i mazhorancës në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 deklaroi se për implementimin...

Lamtumirë Liverpool, Chelsea paguan klauzolën e Wernerit?

Timo Werner “tradhton” Liverpoolin dhe vendos t’i bashkohet Chelsea-t. Klubi londinez ka pranuar të paguajë klauzolën e largimit (thuajse 60 milionë euro) që sulmuesi...

100-milionëshi i Igli Tares, objektivi kryesor i Zidane për mesfushën e Realit

Manchester United, PSG dhe Real Madridi. Kjo mund të jetë lista e klubeve të interesuara për Sergej Milinkovic-Savic. Në javët e fundit ka shumë...

Rama: PD do të zgjedhë nënkryetarin e KQZ

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, mënyrën se si do të funksionojë implementimi i sistemit biometrik të identifikimit, për...

Damian Gjiknuri: Kërkesat e opozitës janë absurde, është në të mirën e saj që...

Anëtari i maxhorancës në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se opozita ka...

Nga krimet zgjedhore në SPAK tek hapja e kutive, Gjiknuri sqaron kërkesat që i...

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka zbuluar të gjithë kërkesat...

“Kemi humbur 3 vite kohë”/ Rama: Rregullat e lojës s’bëhen me molotov, por me...

Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Opinion” me Blendi Fevziun deklaroi se Partia Socialiste është gati të implementojë identifikimin biometrik në zgjedhjet e...

Përse u përhap kaq shumë koronavirusi?

Shkencëtarët kinezë kanë dalë në përfundimin se frymëmarrja dhe të folurit mund të jenë mënyrat me të cilat përhapet më shpejt koronavirusi. Sipas tyre,...

Një tjetër heshtje shurdhuese

Nga Anxhela Bakiasi Përgjatë viteve të fëmijërisë edhe pse e rritur në një qytet të vogël, më është dhënë mundësia të ndiqja aktivitete të larmishme....

“Nike” ndryshon sloganin për nder të George Floyd

Të gjitha vendet perëndimore janë vënë në lëvizje pas vde kjes së George Floyd i cili u v ra bar ba risht disa ditësh...