08.07.2020 05:06
Home Tags Bebja

Tag: bebja

Merkel: Të hapen kapitujt e negociatave me Tiranën dhe Shkupin brenda vitit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, vendi i së cilës sapo mori presidencën e radhës së BE-së për gjashtë muajt e ardhshëm, u tha sot anëtarëve...

Shqipëria, përparim në përmbushjen e kushteve që duhen plotësuar para Konferencës së parë Ndërqeveritare

“Shqipëria ka bërë tanimë përparim në përmbushjen e kushteve që duhen plotësuar para Konferencës së parë Ndërqeveritare”. Komisioneri për Zgjerimin e BE, Olivér Várhelyi prezantoi...

Covid-19, udhëtimet në Ballkan/ Austria, tjetër paralajmërim

Austria lëshoi një paralajmërim udhëtimi për disa vende të Ballkanit, pasi disa njerëz që mbërritën nga rajoni, dolën pozitivë në testet për koronavirus. Kancelari...

5 arsyet pse personat e kësaj shenje të horoskopit janë më të mirët që...

Ata janë janë njerëz inteligjentë dhe modestë, që i ndihmojnë personat pranë vetes. Nëse mund të thuhet diçka për ata që kanë lindur nën...

Ish-zv/kryeministri demokrat kundër Bashës: Nga ndalimi i koalicioneve parazgjedhore fiton vota e lirë, listat...

Ilir Rusmali, ish-zv/kryeministër në qeverinë e Berishës, aktualisht ekspert konstitucionalist për Reformën Zgjedhore në Këshillin e Legjislacionit u shpreh sot gjatë diskutimit në komision...

Kohë e re, xhaketë e vjetër zoti Basha

Nga Artur Ajazi “Po mbaron thesi, po shkon përgjysëm, u bënë 8 vjet, na duhet ta rimbushim, ishalla marrim pushtetin, ky Lulzimi më duket ka...

Barça, e vendosur për Lautaron

Barça, e vendosur për Lautaron Gjiganti katalunas po mundohet ta gjejë rrugën e duhur për ta transferuar yllin argjentinas në Spanjë Barcelona nuk e...

Na thoni sa të gjata i keni flokët, t’ju tregojmë diçka për personalitetin tuaj

Studime të ndryshme tregojnë që gjatësia e flokëve përcakton katër pika të rëndësishme për personalitetin tonë. Prerja e flokëve që zgjedhim na përcakton, si...

“Furtunë” në ambasadën shqiptare në Athinë, Gent Cakaj shkarkon ambasadoren Ardiana Hobdari për performancë...

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren. Një...

PS “ndez” motorët e fushatës, aktori Gaz Paja shfaqet në krah të Elisa Spiropalit

Partia Socialiste duket se tashmë ka “ndezur” motorët për fushatën elektorale për zgjedhjet parlamentare, nisur edhe nga porositë e kryeministrit Rama në mbledhjen e...