06.06.2020 04:09
Home Tags Ballkani

Tag: Ballkani

Topalli kundër Bashës: Bëri çadër, “revolucion”, dogji mandatet, s’hyri në zgjedhje lokale, i dhuroi...

Ish-kryetarja demokrate e parlamentit, Jozefina Topalli shpërthen ndaj kryedemokratit Lulzim Basha pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore mes maxhorancës dhe opozitës. Topalli thotë...

Fitore, fitore, fituam, ja çfarë poston Rama pas arritjes së marreveshjes (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, pas reagimit të parë për arritjen e marrëveshjes për reformën zgjedhore, ka reaguar sërish, por këtë radhë me anë të një...

Momenti i takimit mes infermieres dhe të bijave

Infermierja Sally Boocock, 38-vjeç, nga North Yorkshire, u nda nga vajzat e saj në 9 mars, pasi ishte e detyruar për të qëndruar në...

Juventus, CR7 do të shkruajë historinë brenda dy vitesh

Cristiano Ronaldo është gjithmonë në kërkim të rekordeve. Nuk ka rëndësi nëse ka lidhje me fushën ose jo, portugezi do të jetë gjithmonë i...

Këto shenja do njohin shpirtin binjak gjatë jetës

Legjenda të lashta tregojnë se çdo person ka një shpirt binjak të cilin do ta takojë herët a vonë. Gjithkush ka dëshirën për të...

Gjiknuri: Ja çështjet që do vijojnë të diskutohen në Këshillin Politik

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ka pranuar se ndryshimi i sistemit zgjedhor është ende në lojë. Gjiknuri thotë se Këshilli Politik do të...

Yuri Kim: Të gjitha palët u desh të lëshojnë diçka, SHBA krenare

Reforma Zgjedhore duket se është drejt finalizimit dhe sot pritet të nënshkruhet marrëveshja. Këshilli Politik sapo ka përfunduar mbledhjen e sotme që u mbajt...

Zgjedhorja, reagon Rama: Rëndësi ka që do të hyjnë në zgjedhje

Menjëherë pas marrëveshjes së Këshillit Politik për administrimi zgjedhor, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Rama nuk ka kursyer edhe ironinë në reagimin e...

OSBE dhe BE: Tani ndryshimet të miratohen në Kuvend

OSBE dhe BE kanë reaguar menjëherë pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore. OSBE ka kërkuar që këto ndryshime tashmë të miratohen sa më...

Marrëveshja e sotme për Reformën Zgjedhore, Soreca: Shqipëria një hap më pranë BE-së

Ambasadori i BE, Soreca ka uruar palët politike për marrëveshjen në Reformën Zgjedhore. Soreca thotë se ajo adreson një nga kushtet e vendosura nga...