12.04.2021 03:54
Home Tags Argetim

Tag: argetim

Rama: Ja cila është arsyeja përse u ktheva nga emigracioni

Kryeministri Edi Rama në takimin në Cërrik, ka rrëfyer edhe arsyet se përse është rikthyer nga emigracioni. Kreu i qeverisë u shpreh se nuk...

Dy veprat kryesore që duhet t’i bësh patjetër në muajin e Ramazanit

Ez-Zuhriu, dijetari i madh në kohën e tabi’inëve, thoshte: “Ramazani është i karakterizuar nga leximi i Kuranit dhe bamirësia”. Këto dy vepra kanë qenë...

Njihuni me shenjat e horoskopit që vëzhgojnë gjithçka dhe nuk flasin

LUANI-Do ta keni patjetër pak të çuditshme të shihni Luanin në këtë listë, pasi është një shenjë që dëshiron të shfaqet dhe të tërheqë...

Studimi Brazilian: Efikasiteti i vaksinës kineze nuk ulet tek të moshuarit. Vaksina kineze e...

Të tjera të dhëna shpresëdhënëse dalin nga studimi i fundit shkencor mbi efektshmërinë e vaksinës kineze, i kryer në Brazil me personelin shëndetësor. Studimi...

Cërrik, Rama: Nuk duam që asnjë shqiptar të humbasë jetën për shkak të zgjedhjeve

Kryeministri Edi Rama ka komentuar grumbullimet e PD në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit duke thënë se shëndeti i njerëzve...

Italia rrezikon përjashtimin nga Europiani, Gravina i lutet kryeministrit

Numri një i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina, i dërgoi një letër gjatë fundjavës Kryeministrit, Mario Draghi, në të cilën i kërkoi atij...

Rakacolli: Vaksina kineze është e sigurt, më pak efekte anësore se Pfizer

Komisioni i Ligjeve dhe i Shëndetësisë, miratuan pa asnjë debat aktet normative për furnizimin e Shqipërisë me vaksinën kineze. Zv/ministja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli...

Opinion/ Biden po forcon trashëgiminë e Obamës ndërsa kërkon të tijën

Nga John Harwood/ Me plane gjithëpërfshirëse të rimëkëmbjes ekonomike, Presidenti Joe Biden kërkon trashëgiminë e tij për një New Deal ose Great Society. Por...

Videomesazhi/ Spiropali: Me PS mbështetje për familjen dhe mirëqënien. Më shumë paga dhe pensione,...

Drejtuesja politike e PS për qarkun e Tiranës, Elisa Spiropali, ka publikuar sot në rrjetet sociale një mesazh video nga selia e Partisë Socialiste...

Kandidatët e PS takim në Katundin e Ri: Mandati i tretë për të përfunduar...

Kandidatët e skuadrës së Partisë Socialiste të Durrësit Milva Ekonomi, Ana Dhamo, Arkend Balla dhe kryebashkiakja e Durrësit Emiriana Sako kanë zhvilluar një takim...