06.12.2021 04:35
Home Tags Albin kurti

Tag: albin kurti

Interi shqyrton zgjatjen e kontratës së Inzaghit

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi qysh tash po e konsideron zgjatjen e kontratës së Simone Inzaghit deri në qershor të vitit 2025. Kampionët në...

Balla në Kongresin Amerikan: Marrëdhëniet shumë të mira Shqipëri- SHBA t’i konkretizojmë në bashkëpunim...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ndodhet në Ëashington, ku po mer pjesë në Forumin Parlamentar të Inteligjencës dhe Sigurisë. Përmes një...

Kujdes! Apple nxjerr “jashtë loje” këtë model të iPhone

Apple është gati të nxjerrë “jashtë loje” miliona modele të vjetra iPhone. Titani i teknologjisë paralajmëroi se Apple është gati të përditësojë listën e “produkteve...

Në Kosovë shënohen edhe katër raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi më 6 dhjetor se janë regjistruar edhe 4 raste të reja me koronavirus. Rastet e reja dolën pas testimit të,...

Rreziku nga sulmet kibernetike, Ministri i Mbrojtjes: Qeveria do të subvencionojë studimet në këtë...

Siguria kibernetike po bëhet çdo ditë e më shumë një fushë që kërkon fuqi punëtore të specializuar. Ndaj Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, si drejtues...

Mbani shënim datat 6 dhe 12 Dhjetor: Fat “tronditës” tek lekët

Yjet nuk rrèshtín së na sùrprízùari por ky páráshíkím i sotëm me të gjítha dètajet, do ju tròndísë fáre. E nísín të párët këtë...

Deri në 1 metër trashësi, zonat që do të mbulohen nga bora gjatë ditëve...

Moti i keq ka përfshirë të gjithë vendin me reshje të dendura që shkaktuan edhe përmbytje në disa zona. Ndërkohë, krahas shiut, orët e...

“Më nxirrni që këtu”/ ‘Big Brother’ paralajmëron Donaldin pas kërkesës për t’u larguar

Që prej spektaklit të së premtes, aktori Donald Veshaj duket se nuk ndihet mirë pasi nuk e di çfarë ndodh jashtë. Ndonëse ka deklaruar...

Nuk ka mbetur njeri pa e përdorur, por a e dini se TikTok ju...

Ekzistojnë katër qëllime kryesore për algoritmin e TikTok: thënë në gjuhen kineze (用户价值, 用户价值 (长期), 作者价值, dhe 平台价值). Të gjitha këto përkthehen si “vlera...

Konfirmohen dy rastet e para me variantin e ri të COVID në Kroaci

Kroacia konfirmoi sot 2 rastet e para me variantin e ri të COVID, Omicron. Lajmin e njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë në Zagreb. “Nuk jemi të...