03.12.2021 07:41
Home Tags Afganistan

Tag: Afganistan

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete dhe 406 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 16...

Do të keni oferta të mira për jashtë vendit/ Nga astrologia Meri Shehu vjen...

12. Gaforrja Ky muaj Dhjetor duhet të jetë disi më i menaxhueshëm nga të tjerët për personat e shenjës së Gaforres. Të tjerët do t’i...

Basha “dhëmbë për dhëmbë” me Berishën: Ka vetëm një dosje, Non Grata jote nga...

Kreu i PD Lulzim Basha i përgjigjet ish-kryeministrit Sali Berisha. ‘Trillimet e shpifjet nuk e zgjidhin dot hallin e Sali Berishës. Ka vetëm një dosje,...

Polonia planifikon regjistrin e shtatzënësisë për të kontrolluar abortet

Qeveria polake po planifikon të prezantojë një regjistër të centralizuar të shtatzënive, i cili do të detyrojë stafin mjekësor të raportojë të gjitha shtatzënitë...

Studimi/ Njerëzit që kanë kaluar covid-in mund të mos kenë mbrojtje ndaj Omicron-it

Shkencëtarët nga Afrika e Jugut po paralajmërojnë se ri-infeksionet mes njerëzve që tashmë kanë kaluar COVID-19 duket se kanë më shumë gjasa të jenë...

Arti shqiptar në zi! Ndahet nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur Edi...

Arti ndodhet në zi! Këtë të premte është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur Edi Luarasi. Lajmin e kanë bërë të ditur,...

COVID-19 në Itali, 17.030 persona të infektuar dhe 74 viktima gjatë 24 orëve të...

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 17.030 raste të reja me koronavirs. Këto të dhëna bëhen të ditura nga Ministria e Shëndetësisë. Nga ana...

Evropianët të zhgënjyer nga propozimi i Iranit në bisedimet për paktin bërthamor

Diplomatë seniorë evropianë kanë shprehur “zhgënjim dhe shqetësim” ndaj rezultateve të negociatave që zgjatën pesë ditë në Vienë për të ringjallur marrëveshjen bërthamore të...

Gati për të thyer sërish rekorde! Publikohet sezoni final i “La Casa de Papel”

Janë rikthyer seritë e fundit të serialit super të suksesshëm : La Casa de Papel. Profesori (Álvaro Morte) është i përhumbur nga veprimet e tij...

Çfarë di ish-kryeministri që bën presion? Berisha paralajmëron Bashën: Do dalin edhe …

Ish kryeministri Sali Berisha qe nga Bilishti ka paralajmeruar kreun e PD Lulzim Basha se ka dosje te tjera ne radhe per te dhe...