02.12.2021 03:54
Home Tags 2022

Tag: 2022

Ambasadorja Kim: Shqipëria e ka shumë të qartë kush është miku e armiku

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim, ka folur mbi ndikimin që Rusia dhe Kina kanë në rajon, gjithashtu dhe për tre prioritetet e...

Vështirësitë dhe dhimbjet mbaruan / Një fundvit i bukur i pret këto shenja

Jo të gjitha ditët janë ditë gëzimi dhe motivimi për ne, mund të përballemi me momente shumë të vështira në të cilat zhgënjimet dhe...

Erikseni nis stërvitjet, për herë të parë që prej arrestit kardiak në Euro 2020

Christian Eriksen është rikthyer në stërvitje në njërin prej klubeve të tij të para në Danimarkë, për herë të parë që prej arrestit kardiak...

Shkencëtarët: Omicron mund të mbyllë pandeminë

Pacienti “zero” i varianti të ri Omicron të koronavirusit në Greqi është zbuluar në qytetin Hania të Kretës. Bëhet fjalë për një qytetar grek që...

“Të ndalohet menjëherë kjo gjë”/ Kraja: 94% e të shtruarve në spitale janë të...

Prof.Dr. Dhimitër Kraja nga Spitali Infektiv tha se 94 për qind e pacientëve të shtruar për shkak të koronavirusit, janë të pavaksinuar. Kraja tha...

Me njerëzit dhe për njerëzit/ Rama publikon takimin me tetraplegjikët që protestonin përpara Kuvendit

Kryeministri Rama ka zhvilluar ditën e sotme një bisedoi me disa përfaqësues tetraplegjik, me të cilët fillimisht u përball në ambjentet e jashtme të...

“Të izolohen të pavaksinuarit”/ Ministri gjerman i Shëndetësisë: Ja sfida për sistemin shëndetësor

Ministri në largim i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn, ka theksuar nevojën për kufizime ndaj personave të pavaksinuar kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Çfarë vendosi Komiteti i Ekpertëve/ Nga karantina tek vaksinimi i detyruar për këto kategori...

Në konferencën e ditës së sotme, masat që janë vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve janë këto: Duke u bazuar në situatën epidemiologjike, në rritjen...

Kur dëgjon Lulin të thotë, “ndiq paratë, zbulo korrupsionin”…

Nga Artur Ajazi Tek dëgjoja të fliste në Parlament Lulzim Bashën, kryetarin aktual të Partisë Demokratike, të fliste për luftën ndaj korrupsionit dhe akuzonte “oligarkët...

Situata e epidemisë/ Komiteti Teknik i Ekspertëve konferencë LIVE

Konferencë e Komitetit Teknik të Ekspertëve për situatën e epidemisë në vend dhe masat AntiCovid.