Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me parlamentin Elisa Spiropali i është përgjigjur përmes postimi në twitter deklaratës së sotme të presidentit Ilir Meta.

“U bënë dhjetë ditë nga çdekreti antidekret i dekretit të Ilir Metës dhe të gjithë e shohin se si Ilir Meta i hodhi benzinë zjarrit që pretendon se po mundohet të shuajë! Për aspak çudi akoma se ka thënë asnjë fjalë për dhu nën talebane mbi KZAZ. Ndoshta sepse pret më shumë dh unë!“- shkruan Spiropali.

Në një deklaratë shpërndarë mediave, kreu i shtetit apeloi aktorët kryesorë të politikës, të gjejnë rrugën e dialogut me qëllim zgjidhjen e krizës politike në vend.