Sot do të luhet gjysmë-finalja e dytë e Botërorit në Rusi 2018.

Disa nga bookmakersat me të njohur të basteve sportive kanë bërë parashikimin për super gjysmëfinalen ndërmjet Kroacisë dhe Anglisë.