Çfarë ka parashikuar muaji tetor për ju? Si do të shkojnë planet tuaja dhe cila do të jetë shenja më e favorizuar e muajit? Lexoni horoskopin e përgatitur për “BalkanWeb” nga astrologu i njohur Jorgo Pulla.

DASHI

Të përgjithshmet:Ky muaj do të ketë një karakter të veçantë brenda jush pasi do t’ju japë kohë për t’u marrë me veten tuaj, për të nisur plane dhe ëndrrat e jetës. Me Merkurin duke lëvizur tek Akrepi në date 3/10 do të keni nevojë për të qëndruar me miq dhe të njohurit, ndërkohë në të njëjtën kohë do të merrni një surprizë të papritur që do t’ju sjellë gëzim të madh.Në takimet tuaja shoqërore me sundimtarin tuaj Marsi nga Peshorja nje dite me pas me date 4/10 do t’ju jepet mundësia për të shprehur kundërshtime apo mosmarrëveshje që janë krijuar, kjo do t’ju bëjë të ndiheni edhe më të fortë pasi të jeni të drejtë.M e date 14/10 realizohet Hena e plote ne aksin Dash –Peshore ju ndihmon shume te rregulloni dhe te ti jepni zgjidhje problemet qe keni pasur me te shkuaren nga njerez te afert ne rethin tuaj shoqeror.Me date 28/10 Hena e re ne shenjen e Akrepit eshte mire per te filluar gjera te reja dhe mundesi te reja ne favorin tuaj qe lidhet direct me pune dhe jo vetem.

Parashikimet në dashuri:Në marrëdhënien tuajndjeni se keni bërë shumë gabime dhe kjo ju vë në procesin e të menduarit nëse duhet të diskutoni me partnerin tuaj gjithë sjelljen tuaj, ose nëse duhet ta lini këtë marrëdhënie që ndoshta nuk ju kënaq deri në pikënqë keni nevojë. Merrni vendime të ftohta dhe mbi të gjitha, diskutoni me ndershmëri absolute se çfarë ju shqetëson.Ju që jeni vetëm mos nxitoni të mendoni se gjithçka që ju afrohet është dashuria absolute e jetës suaj, është ndjenjë e bukur por mos i eksagjeroni ndjenjat tuaja, gëzoni miqësitë tuaja të mira me miqtë dhe lejoni Afërditën t’ju sjellë dashurinë që prisni, nuk do vonohet.
Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj mos mendoni se të gjithë kolegët tuaj mund të mendojnë si ju. Puna juaj ju jep shumë kënaqësi, por këtë muaj pengesa dhe shtyrjet do t’ju zhgënjejnë.Mos i dëgjoni fjalët e të tjerëve seriozisht, sepse kjo ju bën keq. Në financat tuaja, disa gjëra të papritura ju lënë jashtë programit, lëvizni me mençuri.Me Henen e Plote te dates 14/10 ne aksin Dash –Peshore mumd te ju ndihmoj pak me teper ne zgjidhje te disa konflikte qe keni ne puinen tuaj dhe nje mundesi me shume ne ceshtjet e takimeve qe mund te keni

DEMI

Të përgjithshmet:Ky muaj do të jetë plot me zhvillime që do të jenë shumë të shpejta dhe duhet të lëvizni menjëherë për të qenë në gjendje të trajtoni çështje të caktuara. Ju do të tregoni shumë mundësi, kini kujdes që të mos lejoni që të shkojnë të pashfrytëzuara sepse fshehin zgjidhje për problemet që kanë të bejnë me të kaluarën.Në mjedisin tuaj familjar, pranë Hënës së Plotë do të zhvillohet në Aksin Dash Peshore , përpiquni të mos përfshiheni në diskutime që do t’ju çojnë në vlerësime të gabuara për disa njerëz që janë rreth jush.

Parashikimet në dashuri:Në ndjenjat tuaja çdo gjë shkon me favor të veçantë. Marrëdhënia juaj ka treguar qëndrueshmërinë dhe forcën e ndjenjave tuaja me kalimin e kohës dhe tani është koha e duhur për të folur me bashkëshortin tuaj për të ardhmen e marrëdhënies tuaj apo edhe formalitetit. Ju që jeni duke kërkuar partnerin tuaj për një kohë të gjatë, mos u nxitoni sepse së shpejt dashuri me shikim të parë do t’ju shqetësojë dhe do t’ju depërtojë. Përgatituni ta mirëprisni. Parashikimet profesionale:Në profesionin tuaj gjithçka shkon qetë, pa ndonjë tension të veçantë. Ndoshta me disa njerëz në punën tuaj mund të bëni disa debate rreth planeve të biznesit tuaj të ardhshëm dhe kjo do t’ju japë gjithnjë e më shumë besim, pasi do të keni mundësi të diskutoni partneritete të reja me njerëz shumë të rëndësishëm dhe përgjegjës profesionalisht.Financat tuaja njer shkojnë mire njer keq, këtë muajmos u hapni dhe mos prishni më shumë sesa keni realizuar, sepse do të ndodhë papritur që do t’ju nxjerr nga programi juaj.

BINJAKËT

Të përgjithshmet:Ky muaj do të jetë një nga më të mirat që kishit ndonjëherë. Do të keni kohë për të bërë një vlerësim të atyre që keni arritur, të rivendosni qëllimet dhe për të organizuar planet tuaja për të ardhmen tuaj.Njohje dhe miq të interesante do të hapin horizontin për të zhbllokuar disa nga idetë tuaja të cilat, për shkak të origjinalitetit të tyre, do të fitojnë përshtypjet. Në familjen tuaj, do të merrni lajme që do t’ju pëlqejnë.

Parashikimet në dashuri:Është një kohë e mirë këtë muaj për të folur me i/e dashurin tuaj për të dhënë një shpjegim për sjelljen dhe qëndrimin tuaj, sepse e vërteta është se ai ndihet mjaft i shqetësuar kohët e fundit.Bisedoni me hapur, dhe nëse shihni se nuk ka mundësi përndarje, është mirë të mendoni se është më mirë të jeni vetëm se me dike që nuk ju kupton ose nuk përpiqet për t’ju kuptuar.Ju që jeni vetëm dhe jeni mire me miqtë tuaj, gëzimi i flirtimit tuaj të lirë dhe daljet e bukura të mbrëmjes, nuk ka arsye për t’u theksuar ose për të kërkuar dashuri ideale. Se kur do të vijnë, a do të vijnë dhe nëse jenë të fortë dhe intensive … mos shkoni në mendime të tilla, jetoni relaksimin që ju ofrohet!

Parashikimet profesionale:Puna juaj do të paraqesë disa mundësi që janë të mira për ju që ta shfrytëzoni atë në mënyrën më të mirë të mundshme. Është koha kur dëshirat për të arritur qëllimet, rinovimet e kontratave, rritjet e pagave dhe shpërblimet mund t’ju sjellin edhe më pranë planeve tuaja dhe sigurisht njohjen tuaj.Ju keni ide të tilla pioniere se çfarëdo që të nevojitet nuk shuhet pa u vënë re, prandaj është koha që të shpërblehet për gjithçka.

GAFORRJA

Të përgjithshmet:Ky muaj do t’ju ndihmojë shumë ne sferen sentimentale do te ju japi zgjidhje problemet qe ju shqetesojne me teper si dhe Merkuri që lëviztek Akrepi në 3/10 dhe pastaj do të shikoni mjaft ndryshime duket se ky muaj eshte me shumë fat për ju. Në ndërveprimet tuaj me njerëzit rreth jush ju favorizojnr shumë, prandaj është mirë të shfrytëzoni rastin dhe të merrni më të mirën për ju.Në fushën tuaj familjare, megjithëse ndjeni hidhërim ose ankesë nga njerëzit në mjedisin tuaj të ngushtë, duke ditur se keni armët e durimit dhe drejtësisë, do të shihni se qëndrimi i tyre do të ndryshojë shumë shpejt dhe kjo do t’ju kënaqë plotësisht.

Parashikimet në dashuri:Marrëdhënia juaj, e cila ka përjetuar probleme dhe tensione herën e kaluar erdhi koha që të përmirësohet dhe të kapërcehet në masën më të madhe. Kjo do t’ju sjellë edhe më afër bashkëshortit tuaj dhe do t’i japë marrëdhënies tuaj një frymë të re.Një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë që do të bëni do t’ju japë mundësinë të kuptoni se partneri juaj është shumë i rëndësishëm në jetën tuaj, prandaj mbajeni me kujdes që t’ju mbaj! Ju që jeni vetëm, edhe pse jeni bërë të jeni së bashku me bashkëshortin ideal që keni në mendjen tuaj, mos u nxitoni, shumë shpejt dashuria do t’ju vizitojnë dhe do t’ju bëjë të fluturoni nga lumturia.
Parashikimet profesionale:

Vendosja e Marsit ne shenjen e Peshores ka te bej shume në profesionin tuaj, megjithëse në përgjithësi keni arritur të krijoni ekuilibrin edhe në situata intensive që janë krijuar, këtë muaj përpiquni të përmbaninervat dhe intensitetin tuaj.Gjëra që ju lëndojnë ju pengojnë, mos lejoni që mendimet negative dhe nervat t’ju çojnë në zgjidhje. Jini të durueshëm, lini mendimin pozitiv për t’ju mbushur dhe gjithçka do të ndryshojë për mirë. Në financat tuaja keni çdo arsye të buzëqeshni, gjithçka është përmirësuar dhe ju bën të ndiheni të kënaqur. Po ashtu hena e plot ne aksin Dash –Peshore me date 14/10 sjell ndikime positive per juve ne fushen ekonomike dhe jo vetem

LUANI

Të përgjithshmet: Ky muaj me Merkurin duke lëvizur tek Akrepi me date 03/10 do t’ju mbush me kënaqësi dhe do të ketë aktivitet intensiv. Me Marsin qe kalon ne shenjen e Peshores , do t’ju jepet mundësia që të afroheni me njerëzit në mjedisin tuaj për t’u marrë me ta dhe të ofroni ndihmë të vlefshme.Do të keni mundësi të merreni me veten dhe shëndetin tuaj. Do të jenë të mjaftueshme emocionet që do të merrni nga njerëzit në mjedisin tuaj familjar, gjërat që keni lënë në të kaluarën do të zgjidhendhe do t’ju kënaqin.

Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhënie, këtë muaj do të merrni vendime të rëndësishme për të ardhmen dhe zhvillimin e saj. Ju do të diskutoni me bashkëshortin tuaj dhe do t’i vendosni gjërat në një rregull, kjo do të sjellë lehtësim edhe nëse vendimi juaj është të mbyllni këtë marrëdhënie do t’ju kënaqë fakti se është vendim i të dyve.Ju përsëri që jeni vetëm, shikoni pak më shumë për mundësitë që ju paraqiten, qetësohuni pak dhe shihni se një person shumë i rëndësishëm dhe i veçantë që ju ka afruar nuk ka vetëm qëllime miqësore. Së shpejti do të përjetoni momente intensive, erotike dhe të qeta.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj keni sukses pasi një propozim i ri që do të bëhet menjëherë do t’ju japë lehtësim të madh, pasi është një ëndërr e jetës për ju pozicioni që do t’ju ofrojnë. Ju keni çdo arsye për të shijuar dhe të ëndërroni, të beni plane dhe të buzëqeshni.Kushdo që lufton, vjen një moment që është i justifikuar edhe kur çdo gjë duket apo duken ndryshe. Në financat tuaja do të merrni një gëzim të madh, pasi një shumë e parave që do t’ju jepet do t’ju ndihmojë të bëni blerje që prej shumë kohësh kishit në mendjen tuaj!

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet:Ky muaj me Merkurin tek Akrepi me date 03/10gjatë gjithë kohës dhe duke ju favorizuar do të jeni plot me fat, energji, kënaqësi dhe momente të lumtura. Njerëzit në mjedisin tuaj të cilët do të bëjnë sugjerime me interes social do t’ju kënaqin dhe do t’ju mbushin me shumë ide që do të jenë të pranueshme dhe do të rrisin vetëbesimin tuaj.Në mjedisin tuaj familjar, ndoshta disa mendime që do t’ju shprehin të zhgënjejnë dhe t’jumërzitin afër ditëve të Hënës së Plotë që do të ndodh më 14/10ne aksin Dash Peshore dhe është mirë të mos përpiqeni t’i kushtoni rendësi asaj që dëgjoni.

Parashikimet në dashuri:Ky muaj do t’ju japë mundësinë të kaloni shumë momente të bukura me i/ e dashuren tuaj , një takim shpirterore nje njohje te re eshte mese e mundur te ju realizohet nga jeta e përditshme do t’ju afrojë më afër Hënës së Re që do të ndodh më date 28-10 ne Akrep shume miqësore dhe do t’ju mbush me kënaqësi, pasi marrëdhënia juaj shkon në rrugën që keni ëndërruar.Ju që jeni në kërkim, dhe keni kritere të caktuara për partnerin që kërkoni, zbutni, shijoni netë të bukura me shokët e miqve dhe shumë shpejt do të shfaqet personi që dëshironi në jetën tuaj .Me date 23/10 dielli ne Akrep kujdeset më shumë nga sa ju e imagjinoni!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj profesionale, nëse keni një kuptim të qartë të asaj që saktësisht ju mbush dhe ju kënaq, është e këshillueshme që të mbani në heshtje planet tuaja ose qëllimet e ardhshme në këtë kohë.Mos ndani me kolegët ose njerëzit në punë ose kolegët tuaj aspiratat e mëtejshme profesionale, sepse mund të dëgjoni gjëra që do t’ju lëndojnë. Në financat tuaja kohët e fundit keni shpëtuar, duket se ky muaj eshte mjaft shpresdhenes ne lidhje me anen ekonomike dhe jo vetem .

PESHORJA

Të përgjithshmet: Ky muaj fillon me levizjen e Merkurit ne shenjen e Akrepit 3/10 duket se do të shkoj relativisht me qetësi për shenjën tuaj, nëse lëvizni me përkushtim dhe vëmendje. Ju do të bëni njohje të reja shoqërore që do t’ju ndihmojnë të merreni me disa vështirësi që keni në lidhje me disa çështje profesionale ose personale.Me date 4/10 Marsi kalon ne ne shenjen tuaj duke filluar rrugën e planifikimeve te punes dhe ate sentimentale atëherë do të jeni shumë të zënë me detyrimet tuaja dhe do të përpiqeni të trajtoni rastet e hapura që kanë qenë në pritje për një kohë të gjatë. Në mjedisin tuaj familjar, kujdes pak qëndrimin tuaj dhe në disa gjëra ndaloni, mos i doni që gjithçka të shkojnësiç mendoni se nuk është e mundur të funksionojnë të gjithë njesoj.

Parashikimet në dashuri:Mundohuni të bisedoni me bashkëshortin tuaj, afrohuni me të, shprehni gjithçka që ju ndjeni për të. Sa më shumë që shprehni veten në bashkëshortin tuaj, aq më mirë ndihet me ju dhe do të shihni se marrëdhënia juaj do të rinovohet dhe do të hyjë në një fazë të re.Afër Hënës së Re që do të zhvillohet në date 28/10 në shenjën e Akrepit , është një ide e mirë për lidhje te reja mundesi te reja per juve qe jeni ne kerkim per nje njohje dhe jo vetem dhe të kaloni akoma më shumë, momente të bukura dhe të qeta së bashku. Ju që jeni beqarë dhe nuk keni dicka ne jeten tuaj deri më sot, shijoni daljet tuaja, lejoni joshjen tuaj rreth jush dhe së shpejti pamja e një personi do ju “fiksohet” në zemër … dashuria vjen … mirëpriteni me hyrjen e Diellit ne Akrep me date 23/10!
Parashikimet profesionale:Në profesion duket se po lëvizni me një ritëm të shpejtë. Mos lejoni që ky muaj t’ju shkoj me ankth, ju tashmë ndiheni të lodhur dhe ndonjëherë të zhgënjyer, si dhe shumë nga keto tekste të këqija ende ekzistojnë në vendin tuaj të punës.Mos merrni gjithçka rreth jush seriozisht, bëni punën tuaj vazhdimisht, mbyllni veshët në ato që ju lëndon dhe lini energjinë negative… pëshpërisni me indiferencë dhe mos përfshiheni në mosmarrëveshje të tjera … nuk do ta shpëtoni botën ! Në financat tuaja , çdo gjë bëhet dhe në moment ju arrini dhe i rregulloni, mos shpenzoni para kot në asnjë mënyrë nuk keni arsye të ndiheni ndonjëherë në presion, pasi mund të planifikoni çdo gjë!

AKREPI

Të përgjithshmet: Ky muaj eshte muaji me I mire dhe me ideali per juve Akrep te dashur , e filloni muajin me Merkurin ne shenjen tuaj me date 03/10 nje perjudhe ideale ne komonikim . Gjithashtu me date 04/10 Marsi në shenjën e Peshores duket se ju jep sinjale per te pare se cfar doni te beni ne realitet , eshte ne te miren tuaj të vini në kontakt me njerëzit që kishit kohëpa parë dhe do t’ju mbush me gëzim pasi do të kaloni momente të bukura me ta duke kujtuar kujtime nga e kaluara, por nga ana tjetër do ndjeni presion të madh dhe duhet të mendoni mirë për çdo lëvizje para se të bëni ndonjë gjë.Planet dhe qëllimet që keni vënë në jetën tuaj janë të arritshme dhe ju e meritoni, por një lëvizje e gabuar është në gjendje t’i hedh të gjitha në ajër. Duhet të jeni edhe më të kujdesshëm!

Parashikimet në dashuri: Mos qëndroni tek e kaluara tuaj, mundet në lidhjen tuaj të keni gabime dhe dështime, por sa më shumë qëndroni të fiksuar atje, nuk do të lejoni që diçka e re të hyjë në marrëdhënien tuaj dhe të shkoni më tej.Çdo gjë që ka ndodhur dhe ka kaluar, ta mendoni dhe ta rrëfeni vazhdimisht ndoshta keq për ju dhe partnerin tuaj, prandaj ose vazhdoni me të ose vendosni të qëndroni vetëm ,gjërat janë të thjeshta, mos e bëni atë komplekse dhe të pazgjidhur! Ju që jeni vetëm, ndoshta e shijoni atë si çdo gjë tjetër në botë, pasi flirtimi dhe tensionet ë ju sjellin afrimet e disa njerëzve interesantë ju bëjnë edhe më simpatik! Jetojeni!
Parashikimet profesionale:

Në punën tuaj këtë muaj dhe sidomos nga 23 e tutje që Dielli do të shkojë në shenjën tuaj, do të vazhdoni me disa sqarime që duhej të ishin bërë për një kohë të gjatë. Në këtë kohë do të merrni iniciativa që do t’ju sjellin disa konflikte me kolegët dhe bashkëpunëtorët, por kjo nuk do ju shqetësohet aspak, pasitë gjithë e din që keni të drejtë dhe të gjithë do e njohin.Vetëm kjo do t’ju ndodhë, pasi së shpejti tensionet do të ulen dhe të gjithë do të jenë dakort me ju! Në financat tuaja, përpiquni të kufizoni pak shpenzimet tuaja, pasi ndonjëherë ju ngutin dhe ju bën të ndiheni të pasigurt!

SHIGJEARI

Të përgjithshmet:Ky muaj fillon me Merkurin ne Akrep me date 03/10 që ju favorizon nga jasht mase , do t’ju jape me vërtet krahë, pasi do të ndiheni shumë të fortë, të gatshëm dhe të sigurtë për të marrë vendime për çështje shumë të rëndësishme, si një veprim, blerje ose shitje që keni kohë në mendjen tuaj do të zhvillohet dhe do t’ju japë kënaqësinë që prisnit.Nga data 14/10 e tutje ku Hena e Plot realizohet ne aksin Dash –Peshore ku ju ndihmon ne cdo gje sidomos në mjedisin tuaj familjar, do të ketë disa mosmarrëveshje që do t’ju shqetësojnë dhe do t’ju shpërqendrojnë, do të përpiqeni të mbani ekuilibrin!

Parashikimet në dashuri: Këtë muaj do t’ju jepet mundësia të shprehni të gjitha ndjenjat tuaja tek bashkëshorti juaj, mirë është ditët pranë Hënës së Re që do të zhvillohet në 28/10 ju jepen shume mundesira per juve nga jeta e përditshme dhe për të jetuar me partnerin tuaj momente të bukura dhe romantike .Ju që jeni vetëm dhe jeni të ngatërruar në këtë kohë në mendime dhe dëshira, por edhe duke dashur t’ju tërheqë disa persona të caktuar, është mirë të sqaroni në cili është partneri që kërkoni në jetën tuaj dhe mos idealizoni gjithçka që ju afrohet.

Parashikimet profesionale: Në karrierën tuaj profesionale mbani dy gjëra të forta, punën e fortë dhe ndershmërinë. Do të shpërbleheni shumë mirë për etikën dhe karakterin tuaj, dhe kështu të gjitha qëllimet tuaja do të realizohen. Keni një mendje të mprehtë dhe kokëfortësi për këtë dhe prandaj suksesi është në anën tuaj.Në financat tuaja, çdo gjë duket të jetë më mirë dhe keni vënë në një rregull shumë nga plagët e hapura dhe pritjet e së kaluarës, eshgte mire qe te mbyllni gjthcka lidhet me te kaluaren.

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Ky muaj me Merkurin ne Akrep me date 03/10 do të ketë mjaft ndikime nga me positivet qe mund te keni kete muaj. Sigurisht që jeni të fortë për t’u marrë me gjithçka në çast dhe shpejt dhe me qetësi të veçantë. Por provoni këto ditë që të merrni arsyetimin akoma edhe me shumë qetësinë, do të dëgjoni gjëra që do t’ju mërzitin, por dini me shumë mençuri që ta ktheni shpinën në energjinë me positive per të të tjerët.Merruni pak më shumë kohë me veten tuaj, mbajeni veten mire, humorin tuaj, merruni me veten sepse e meritoni me të vërtetë. Në mjedisin tuaj familjar mesazhet do të jenë paksa të vështira, do të nguteni, por keni mendim pozitiv dhe çdo gjë do të kapërcehet me ndihmën tuaj.

Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj sentimentale, ju që jeni në një lidhje me këto ditë të shprehni të gjitha ndjenjat që po ju përmbytin për partnerin tuaj. Bisedoni me të, ndani të gjitha ëndrrat tuaja, planet, qëllimet që keni në mendje për evolucionin dhe të ardhmen e marrëdhënies tuaj.Kushtoni kohë personit që ju bën të ndiheni kaq bukur dhe së shpejti do të shihni të gjitha ëndrrat tuaja të realizohen! Ju që ende jeni vetëm nuk duken se po kaloni keq, pasi e dini se çfarë dëshironi në jetën tuaj dhe duke pritur me durim atë që keni ëndërruar dhe merituar. Parashikimet profesionale: Në punën tuaj gjithçka ju justifikon të jeni punëtor dhe metodik, por mos e teproni nuk është e gjitha punë, ju nevojitet edhe të pushoni. Diskutoni me kolegët tuaj kërkesat e punës tuaj, ndani me ta ankthet tuaja dhe organizoni kohën për të arritur qëllimet tuaja.Në financat tuaja keni filluar të gjitha dhe ndaëngadalë përmbushni detyrimet tuaja kështu që tani mund të buzëqeshni.

UJORI

Të përgjithshmet: Ky muaj fillon me ceshtje pune dhe biseda te kendeshme me Merkurin me date 03/10 duke ju ndihmuar ne ceshtjet nga me te rendesishme tuajen do t’ju japë shumë mundësi për të ardhur edhe më afër qëllimeve dhe aspiratave tuaja. Ju duhet të lëvizni shpejt dhe drejtpërsëdrejti dhe të mos lini asgjë në pritje. Ju do të merreni me shëndetin tuaj këto ditë dhe në përgjithësi me veten tuaj.Një udhëtim që do bëni do t’ju vërë në procestë shikoni disa gjëra krejtësisht të ndryshme. Në mjedisin tuaj familjar, një problem që do të shfaqet do ju shqetësojë dhe do t’ju mërzit, por gjithçka me humor të mirë e kaloni.

Parashikimet në dashuri:Gjithmonë keni mendimet tuaja se ka dështime dhe gabime në çdo marrëdhënie. Mos u fiksoni në gabime dhe ngjarje që ju kanë veshtiresuar me perpara eshte ne te miren tuaj ti shikoni gjerat pozitivisht dhe lërini negativitetet menjanë.i/e dashura juaj është gati të dëgjojë mendimet tuaja. Të gjitha duan dialog dhe debat, dhe gjithçka me dëshirë të mirë dhe humor zgjidhen. Pra, shijoni me partnerin tuaj momenteve të bukura, i meritoni! Ju që jeni vetëm kaloni bukur, pasi njohjet e reja do ju nxisin dhe do t’ju magjepsin! Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, pasi mençuria juaj është një veçori e veçantë dhe dalluese, do të vendosni synime dhe plane të reja. Ju do ta rrisni shumë energjinë tuaj dhe një udhëtim pune do t’ju ofrojë ide të reja dhe do t’ju vënë procesin e të menduarit edhe të ndryshimit të planeve për të gjetur zgjidhje më të mira në lidhje me punën.Në financat tuaja keni çdo arsye të buzëqeshni, pasi do të merrni një shumë të konsiderueshme që do të jetë për ju një dhuratë për të bërë plane dhe për të bërë një investim që keni në mendje për një kohë të gjatë.

PESHQIT

Të përgjithshmet: Ky muaj me Merkurin ne shenjen e Akrtepit sjell udhetime te kenaqeshme pune fillime te reja kontrata te ndryshme etj , me date 04/10. Marsi kalon ne shenjen e Peshores dhe sjell kujtime nga e kaluara dhe disa ndikime positive nga e tashmja . Prania e Hënës së Re cila do të ndodh në 928/10 në shenjën miqësore të Akrepit do prezantohen mundësi për njohje me njerëz që do t’ju ofrojnë kënaqësi dhe njohje.Do të merreni mjaft me veten, do të bëni gjëra që do t’ju japin relaksim. Në mjedisin tuaj familjar, do t’ju jepet mundësia për të zgjidhur gjërat dhe për të rikthyer situatat që ju kanë dëmtuar!

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj është në rrugën tuaj, keni arritur të gjeni rrugën tuaj të përbashkët me bashkëshortin tuaj dhe gëzoni momente dashurie. Ju do të flisni hapur me bashkëshortin tuaj për planet e ardhshme dhe rrjedhën e marrëdhënies tuaj.Ju që jeni vetëm së shpejti do të gjeni partnerin që dëshironi në jetën tuaj. Dashuria do t’ju vizitojë dhe këtë herë do t’ju japë gjithçka që dëshironi. Parashikimet profesionale: Në punën tuaj shumë gjëra do të sqarohen, juve do t’ju jepet mundësia për të rinovuar planet dhe qëllimet tuaja. Ky muaj me Merkurin që shkon tek Akrepi nga 04/10 e tutje është një mundësi e mirë për të marrë të gjitha pozitive nga cikli juaj i punës dhe për ta përdorur atë dhe në vazhdim.Në financat tuaja, kujdes në shpenzimet tuaja, mos u hapni dhe së shpejti do të shihni se keni arritur shumë nga ajo që keni planifikuar! Sidomos ne date 14/10 ka ndikime ne lidhje me punen tuaj dhe ekonomin ku ju vjen ne ndihme edhe Dielli ne Akrep me date 23/10 qe lidhet direct me pune dhe ekonomine tuaj.