Ka nisur shembja e digës së betonit pranë Kanionit të Holtës që ishte parashikuar që të bëhet HEC. Në lidhje me këtë aksion të IKMT ka reaguar edhe sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla “Fillon prishja e digës së HEC pranë kanionit të Holtës.

Si thanë gojëprishurit e opozitës rrugore dhe organi i tyre zyrtar RD që investitori është mik i Taulant Ballës?!”- shkruan Balla teksa poston videon nga prishja e digës. (TemA)