Rina Balaj është një nga reperet më të suksesshme dhe më seksi të momentit e cila me muzikën e saj ka arritur të fitojë zemrat e shumë fansave.

Nuk ka shumë që është bërë pjesë e skenës muzikore shqiptare dhe ka arritur që të kthehet në një figurë shumë të lakuar në mediat rozë.

Është shumë e ndjekur dhe aktive në profilin e saj në Instagram ku publikon foto e video të ndryshme si nga përditshmëria ashtu edhe nga projektet muzikore.

Së fundmi ajo i ka treguar një foto me rrobabanjo nënës së saj në një bisedë në ‘Ëhatsapp’ dhe përgjigja e saj i ka shkrirë së qeshuri fansat.

Mamaja i ka dërguar një ‘gif’ këngëtares së njohur mbi të cilën shkruhej: “Ju të gjithë keni nevojë për Jezusin!”, një përgjigje tipike e nënave.