Nuk ka patur as skenar për të djegur parlamentin, asnjë shkak për të shtyrë zgjedhjet e 30 qershorit dhe i gjithë “revolucioni popullor” ishte një situatë artificiale të cilin, Monika Kryemadhi, Lulzim Basha dhe Sali Berisha e servirin prej 6 muash.

“A e mesuat me ne fund edhe nga goja e Ilir Metes”-shprehet sekretari i PS-së Alfred peza bazuar në fjalët e Presidentit Meta në takimin me gazetarët ditën e sotme.

Reagimi i plotë:

A e mesuat me ne fund edhe nga goja e Ilir Metes, se ne Shqiperi nuk kishte asnje shans per ate qe Monika Kryemadhi, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kane 6 muaj qe na e servirnin si “revolucion popullor”?!
“Kjo ka qene nje situate artificiale, ky polarizim nuk ekziston poshte ne shoqeri, nje antagonizem i orkestruar nga lart, per te mbajtur ne ngerc Shqiperine…”
Bravo. Braaavooo. Bravoooooooo….
A e shikoni qe nuk ka patur as skenar per te djegur Parlamentin dhe asnje shkak per te shtyre zgjedhjet e 30 Qershorit?! 🤣🤣🤣
Sepse “kjo ka qene nje situate artificiale”. Artificiale…