UEFA ka publikuar renditjen e re pas përfundimit të fazës së grupeve në Champions League.

Reali i Zinedine Zidane ruan vendin e parë me 134 pikë, ndiqet nga Barcelona me 123 ndërsa Bayern-i ngjitet në vendin e tretë me 121, aq sa edhe Atletico Madrid.

Napoli dhe Roma zënë vendet 15 dhe 16, ndërsa Interi dhe Milan 56 dhe 80.

Më poshtë keni top 10-të ekipet: