Kastraveci përbëhet nga një sere vitaminash, mineralesh dhe ushqyesish thelbësore për trupin. Ai përmban sasi të mëdha të ujit qe përmirësojnë metabolizmin. Kastraveci ndihmon në largimin e lëngjeve të tepërta dhe djegien e yndyrës nga trupi.

Sot ne do t’ju prezantojmë dietën që do t’ju ndihmojë të digjni kilet e tepërta në një periudhë shumë të shkurtër kohore: Mëngjesi: 2 vezë të ziera dhe sallatë me kastravec Paraditja : kumbull, pjeshke dhe mollë Dreka: një fetë me bukë gruri dhe sallatë kastraveci Darka: çfarëdolloj fruti Përsëriteni këtë diete për një javë.