Policia greke eshte vene ne ndjekje te nje automjeti qe vinte nga kufiri greko-shqiptar.

Automjeti u arrit te kapej ne Amfiloxia dhe pas kontrollit te automjetit u gjeten dhe sekuestruan 79 kg 680 gram marijuane.Ne pranga kane rene babe e bir, 52 dhe 29-vjec, te dy greke, te cilet e kishin marre drogen ne kufirin e gjelber nga shtetas shqiptare dhe do e conin ne Athine kundrejt pageses.j.j