Paris Saint Germain futet në garë për mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs de Ligt.

Lajmi vjen nga mediat britanike, me “The Independent” që pohon se kampionët e Ligue 1 kërkojnë firmën me 19 vjeçarin. Kampionët e Ligue 1 janë gati të sfidojnë rivalët si Barcelona, Juventusi dhe Manchester United, duke paraqitur ofertën më të mirë financiare për adoleshentin.

PSG është e gatshme të ofrojë deri në 350 mijë euro në javë p