Duket se surprizat e Bashkisë së Tiranës nuk paskan fund ketë verë ! Organizimie koncertesh, eventesh dhe ftesa këngëtarëve me origjinë shqiptare, por që janë yje ndërkombëtarë.Pas Ermal Metës dhe Rita Orës një tjetër emër i njohur do të ndezë skenën në Tiranë.

Ka qenë këngëtarja Eleni Foureira, e cila u rendit e dyta në edicionin e këtij viti në Eurosong e cila ka publikuar në Instagram datat e koncerteve të turit të saj. Me 25 korrik këngëtarja do të ndezë skenën me performancat e saj elektrizuese.