Iker Casillas javë më parë pësoi një su*lm në zemër, por fatmirësisht gjithçka shkoi mirë.

Por legjenda spanjolle tashmë do të vuajë edhe për shëndetin e gruas së tij.

Gazetarja 35-vjeçare, Sara Carbonero, ka zbuluar se po vuan nga një kan*cer i vezorëve.

Nëpërmjet rrjeteve sociale, gruaja e Iker Casillas ka dhënë lajmin e hidhur.

“Kur ende nuk u shërova nga një goditje, jeta na ka befasuar përsëri. Këtë herë jam unë, ajo që po luftoj për shëndetin. Disa ditë më parë gjatë një kontrolli, mjekët përshkruan një tu*mor në vezore dhe më kanë operuar. Gjithçka ka dalë mirë dhe për fat të mirë e kemi kapur në kohë, por kam mbetur edhe disa muaj duke luftuar ndërsa kam trajtimin përkatës.

Unë jam e qetë dhe e sigurt se gjithçka do të jetë në rregull. E di që rruga do të jetë e vështirë, por gjithashtu do të ketë një fund të lumtur. Kam mbështetjen e familjes dhe të burrit tim dhe një ekipi të madh mjekësor.

Unë përfitoj nga ky moment për të kërkuar që kolegët e gazetarëve të tregojnë respektin dhe mirëkuptimin që më kanë treguar gjithmonë, veçanërisht në këto kohë të vështira dhe delikate për mua dhe familjen time”, shkruan në rrjetet sociale bashkëshortja e portierit spanjoll të Portos.