Pas deklarates se Lulzim Bashes sot ku deklaroi se BE nuk ia hapi negociatat Shqiperise per shkak te qeverise shqiptare, ka reaguar sërish kryeministri Rama duke “vënë përballë” deklaratën e Lulzim Bashës dhe atë të kryeministrit Italian Giussepe Conte i cili e ka konsideruar vendimin e BE si gabim historik.

Ishin të shumtë figurat politike europiane që kritikuan vendimin e BE për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por Lulzim Basha vazhdon të ecë kundër rrymës duke ia hedhur fajin qeverisë.

Postimi i Rames qe shoqerohet me dicituren ‘pa koment’ eshte si me poshte: