Roza Lati është një prej personazheve më të ndjekura të shoëbizzit shqiptar. Së fundmi në emisionin e saj ajo ka pasur të ftuar edhe disa balerina nga ‘Maria Bonita’. Ajo ka publikuar disa postime nga emisionin ku ato kërcenin rreth tubit njësoj siç bëjnë edhe në lokalin e natës.

Me veshje teje ekstravagante dhe kërcime er otike, në studion e “Why NOT”, duke se ishte krijuar një atmosferë e nxehtë me kërcime se ksi dhe drita të errëta e të kuqe që në vetvete, janë teje tunduese.

Edhe pse vet moderatores i ka pëlqyer diçka e tillë, një komentues e ka kritikuar ashpër Rozën këtë emision me balerinat duke e cilësuar si porno në televizon.

“Po si ka mundsi që i trasmetoni keto lloj pornosh në tv ne atë orar po e bët televizjonin bordell moj po ka fëmijë në atë orar moj po fajin e ke ti o Roza kurva se ti me atë frym je ritur me kurvllek ptuuuu biçe femër po ti as femer smund të quhesh ti e meriton titullin baxhell.”-shkruan komentuesi.