Pas deklarates se Lulzim Bashes sot ku deklaroi se BE nuk ia hapi negociatat Shqiperise per shkak te qeverise shqiptare, ka reaguar edhe kryeministri Rama.

Ai ka postuar ne Facebook nje foto me deklaraten e Bashes nga njera ane dhe deklaraten e Presidentit te Keshillit Europian, Donalt Tusk. Deklarata e Tusk e nxjerr Bashen zbuluar, pasi ai ka deklaruar hapur se : Nuk pati unanimitet per negociatat. Nuk eshte faji i Shqiperise dhe Maqedonise se Veriut, duke rrezuar keshtu totalisht Bashen.

Njelloj si Tusk ne fakt ka deklaruar edhe kancelarja Merkel e gjihe kupola e BE, por Basha vazhdon retoriken e tij kunder te gjitheve./Lexo.al

Postimi i Rames qe shoqerohet me dicituren ‘pa koment’ eshte si me poshte: