Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare përgjatë Ultësirës perëndimore dhe mundësia e reshjeve të shiut të izoluara.

Era do të jetë me drejtim Juglindje me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5- 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 12/22°C

Zonat e ulëta 14/29°C

Zonat bregdetare 17/27°C