Reperi i njohur për publikun shqiptar, Stresi nuk ka harruar të urojë për ditëlindje të atin dhe kreun e PD, Lulzim Bashën. Edhe pse prej muajsh gjendet në parab urgim, ai ka postuar një foto teksa shfaqet në njërën anë i ati, Sali Lushaj, dhe në anën tjetër Lulzim Basha, duke i uruar për përvjetorin e lindjes, që e kanë sot.

Arkimed Lushaj i ka dhënë dhe një mesazh të fortë kreut të opozitës jashtëparlamentare, duke i thënë që të mos dorëzohet.