Kristiano Ronaldo ka qenë plotësisht i sigurt se Juventus do të fitonte dhe do kualifikohej ndaj Atletico Madridit, pesë ditë para ndeshjes. Kjo konfirmohet nga biseda që lojtari portagez ka bërë me ish mbrotjësin e Juventusit, Patric Evra. Patrice Evra, i cila ka luajtur së bashku me Ronaldon në Old Trafford, është gëzuar për kualifikimin e Juves për në fazën e çerekfinaleve, dhe tani ka ndarë mesazhet në ËhatsApp që ai ka shkëmbyer me ish-shokun e tij në ditët përpara përplasjes së Ligës së Kampionëve në Torino.

Në mesazhi tregohet biseda kur Ronaldo i thotë Evras: “Ne do të kalojmë bro. Në shtëpi në do t’i shtypim ata.” Pra, Ronaldo jo vetëm që parashikoi se do të shënonte një hat-trick; por parashikoi saktësisht se Juventusi do ta ‘shkatërronte’ Atleticon në ndeshjen e kthimit.