Më poshtë gjeni parashikimin e horoskopit për ditën e sotme nga astrologia e njohur shqiptare Meri Shehu:

Data 12 Dhjetor dhe sot xhiron ne Peshk do jete ne ku ndershtim me Asteroidin Thetis E Quajtur Thetis ne Mitologji si Gruaja e Mretit Pilea dhe nena e Akilit Ne Mitologji Thetis ishte Neraida Qe te shmangte martesen me Mbretin Pilea u shendrua ne Zjarr ne uje

Luan dhe Gjarper -Pozicioni i sotem i Thetis ne kundershtim me Peshkun cilesi e ujit tregon pamundesi stabiliteti Nuk mund te bazohemi tek siguria qe na kane dhene apo kemi dhene Jeta vazhdon me ritme te papritura te paprashikueshme Nuk bejme dot gje tjeter vetem te shikojme rrjedhen e ngjarjeve dhe te pershtatemi ne kushtet e reja ne jeten tone Kundershtimi i Thetis qe eshte ne shenjen e Virgjereshes do na bej te kuptojme detajet qe do na ndihmojne per te gjetur rrugedalje

DASHI- Ceshtje shendetesore ligjore edhe pune mund te jene te komlikuara apo te kemi ndryshime te reja ne diten e sotme ku duhet te pershtateni Demi- Duket sikur ne Dashuri nuk keni asnje shans pasi bie ndesh me qellimet tuaja te momentit por do kuptoni qe vetem dashuria mund tju ndihmoj

Binjaket- Rremuja ne ceshtjet e karrieres do vazhdoj por nje bashkepunim i ri apo nje person qe do ju gjendet prane do beje te mundur ta kaloni

Gaforrja- Perpiquni te merrni sa me shume informacion dhe mbeshtetje nga njerzit qe i keni prane apo ndodhen rastesisht afer jush Probleme me udhetimet e ligjin

Luani- Ne syte e te gjitheve do reklamoni nje force qe do burroj nga nje mundesi ekonomike qe do fitoni apo do arrini te reklamoni si te tille

Virgjeresha- Perpiquni te analizoni detajet dhe te organizoheni Ka Shhume mundesi qe sot te beheni vete shpetuesja e nje pune apo lidhjeje

Peshorja -Ne kundershtim me romancat dhe lenien e lire te vetes sot duhet te beheni me strategjike dhe te shikoni ku mund te mbeshteteni apo te krijoni hapesira pune dhe veprimi

Akrepi- Ne Dashuri do perjetoni nje kthese ku mund te mos jeni ju ata qe do sakrifikoni por do jeni ju ata qe do drejtoni nje lidhje drejt suksesit

Shigjetari -Mund te merreni seriozisht me punen dhe te mblidhni madje edhe grimcat apo ti jepni rendesi edhe atyre qe te perfitoni vaktin e dites

Bricjapi- Keni te drejte te thurrni plane dhe te enderroni por mos lejoni qe sentimentalizmat tju marrin kohen e cmuar apo tju fusin ne rruge te paditur

Ujori -Do keni gjithe aftesine per te thithur te mira materiale apo shpirterore aty ku ne fillim do ndjeheshit te humbur e te dobet

Peshqit -Gati per te vuajtur gjerat tuaja dhe te te tjereve por nese vet do krijoni nje bote disi te erret te tjeret do ju shamngen duke mos u bere pjese e saj.