Është vetëm 24 vjeç dhe është shumë e njohur dhe kjo falë formave të saja trupore.
Demi Rose numëron me miliona ndjekës të cilët nuk ka ditë që nuk provokohen nga fotot e nxehta që modelja publikon.

Por së fundmi me fotot e publikuara Demi ka lënë ‘gojë hapur’ të gjithë. Ajo shfaqet e veshur me bikini të ndryshe hera herës dhe topless ku tregon format e saj.

Ajo që po krahasohet me Kylie Jennerin, fillimisht tërhoqi vëmendjen për lidhjen e saj me Tygan, ndërkaq sot është prej femrave më tërheqëse në botë.