E Djele sot dhe Aferdita ne Akrep ndodhet perball Uranit ne Dem
Aferdita ne shenjen e Pasionit dhe te pasioneve te fshehta te fiksimit dhe varesise kundershtohet me Uranin qe kerkon clirimin
Kjo perballje sjell shqetesim sinestimatik nga nje ngjarje e papritur
Kerkohet dhe eshte e nevojshme te clirohemi nga pasigurite sentimentale dhe fobite dhe nga marredhenie qe nuk kane zjarrin e errosit
Nevoja per te mbajtur cdo gje qe kemi megjithese nuk jep me do jete nje KURTH

DASHI
Ceshtje shume te rendesishme ekonomike do dalin ne drite dhe ju do kerkoni te cliroheni nga kufizimet apo detyrimet me nje menyre me shperthyese

Demi
Nje marredhenie ne cift qe nuk funksionon do benit mire ta linit pavaresisht qe nuk e keni as ne mendje nje ndarje dhe nuk e kuptoni rendesine e nje ndarjeje

Binjaket
Nje ceshtje pune do kethehet ne nje kurth nese ju nuk hiqni dore nga kembengulja per ta bere megjithese deri tani nuk keni patur rezultat

Gaforrja
Ne dashuri ka ndodhur dicka e rendesisheme Do kerkoni clirimin nga nje partner qe ju ka vene kufij dhe kufizime ne qellime dhe shoqeri

Luani
Ne nje ceshtje karriere do kerkoni me shume per veten duke u cliruar nga disa marredhenie te ngushta familjare qe ju kishin penguar me shume pergjegjesi

Virgjeresha
Dita e sotme tregon se sado te jeni ambicioz ne nje plan nje lajm do ju ndryshoj rrethant dhe duhet te beni nje ndryshim ne jeten tuaj te madh duke ikur jashte mundesisht

Peshorja
Nje ceshtje ekonomike qe doni ta zoteroni do ju dali nga kontrrrolli dhe ju vete do beni me shume hapje e investime per tu cliruar

Akrepi
Jeni perball nje ndryshimi te madh ne jeten tuaj personale por edhe ne marredhenie me te tjeret Fillon nje hapje ne njohje dhe dikutime te shumta apo kontakte

Shigjetari
Do ndjeheni sikur nje bombe ka shperthyer rreth jush dhe gjithcka ka ndryshuar drejtim puna jeta personale familja Gjithcka nuk eshte si me perpara

Bricjapi
Nga rrethanat e sigurta ne jeten sociale apo ne qellime e seriozitet do kaloni ne nje clirim emocional dhe sentimantal me rezultate te pasigurta por do jeni me te cliruar

Ujori
Jeta juaj do ndryshoj ne lidhje me familjen dhe rrethanat e reja duke u bere ju me te cliruar ne jeten e perditshme dhe me me shume veprimtari

Peshqit
Cdo gje qe ne te ardhmen tuaj e kishit menduar te sigurt do ndryshoj drejtim dhe do ju jap ndjesine qe nuk eshte me e sigurt